fbpx
Сьогодні
12:58 03 Гру 2023

Міноборони впровадило в ЗСУ чергові стандарти НАТО: повітряні та космічні операції

English version here

Фото: facebook.com/MNS.GOV.UA

Міністерство оборони та Збройні Сили України продовжує впроваджувати ще одні стандарти НАТО з підготовки та проведення військових операцій: в українській армії з'явиться поняття "повітряних та космічних операцій".

Про це повідомила пресслужба МОУ.

"Україна обрала свій шлях: стати членом Альянсу. Тому НАТОфікація – один з головних пріоритетів Міністерства оборони України", – наголосив міністр оборони Рустем Умєров.

Очільник оборонного відомства додав, що українська армія має відповідати усім критеріям НАТО, тому треба змінюватися для повної взаємосумісності з партнерами.

Так, у жовтні – листопаді було введено ще чотири стандарти НАТО. Мова йде про:

  • "Повітряні та космічні операції" (стосується спільної доктрини, на основі якої можуть бути сформульовані стандартні процедури застосування спроможностей щодо дій в аерокосмічному просторі під час об'єднаних операцій).
  • "Освіта та підготовка з проведення операцій в урбанізованому середовищі" (стосується здійснення стандартизованої підготовки під час підготовки до ведення бойових дій у великих населених пунктах).
  • "Тактика, методи та процедури повітрянодесантних операцій НАТО" (стосується забезпечення командирів та їх штабів керівництвом планування, координації та виконання повітрянодесантних операцій).
  • "Проведення сухопутних тактичних дій" (стосується забезпечення керівництвом планування та виконання заходів і завдань зі стабілізації обстановки, які можуть виникати в рамках будь-якої операції та в межах будь-якої кампанії).

На сьогодні у Міноборони та армії запроваджено 280 стандартів НАТО: 

  • 174 першочергові у рамках Цілей партнерства Україна-НАТО,
  • 106 "ініціативних", які впроваджуються поза Цілями партнерства.

Загалом у Північноатлантичному альянсі існує 1135 стандартів, Україна станом на кінець листопада 2023 року впровадила близько чверті з них.

Що відомо про вступ України до НАТО

Нагадаємо, що 30 вересня 2022 року Президент Володимир Зеленський, Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук та Прем'єр-міністр Денис Шмигаль підписали заявку України на вступ до НАТО у пришвидшеному порядку.

А вже у цьому році у Вільнюсі 11 та 12 липня відбувся саміт країн НАТО, однієї з головних тем якого була Україна.

У підсумковому комюніке саміту, оприлюдненому на сайті Альянсу, Глави держав та урядів країн Північноатлантичного альянсу визнали прогрес України на шляху євроатлантичної інтеграції та підтвердили, що майбутнє України – у НАТО.

Окрім того, міністерство оборони всупереч повномасштабній агресії росії та щоденним викликам війни продовжує розвивати професійну освіту у Збройних Силах України. У цьому йому допомагає програма DEEP Північноатлантичного альянсу, через яку пройшли вже 12 тисяч військовослужбовців нашої армії.

Для вступу України до НАТО загалом важливими є три речі:

  • цивільно-демократичний контроль,
  • прозорість процедур,
  • спільне планування військових операцій.

До кінця року Київ планує імплементувати 30-35% стандартів Альянсу.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: