Про це розповів речник ДПСУ Андрій Демченко в ефірі телемарафону.
"На жаль, блокування на цей час воно продовжується. Чотири напрямки, де учасники акції по той бік кордону на під'їзних шляхах блокують можливість руху для вантажних транспортних засобів – це напрямки пункту пропуску "Ягодин", "Краківець", "Рава-Руська", і з 23 числа ще додався напрямок пропуску "Шегині"", повідомив прикордонник.
Демченко зазначив, що станом на ранок, 3 грудня, за інформацією, яка надійшла від польських прикордонників, у черзі в бік України перебуває понад 2,5 тисячі вантажних транспортних засобів.
Як зауважив речник, найбільше вантажівок стоять на пункті пропуску:
Однак прикордонник уточнив, що певна кількість вантажівок все ж перетинають кордон, проте їх дуже мало, порівняно з часом до 6 листопада, коли почалися протести.
Окрім того, Польща повідомила про посилення контролю, який досі здійснюється на польсько-українському кордоні.
"Ми в постійному діалозі з транспортною галуззю. Під час останньої зустрічі ми домовилися, що державні служби посилять перевірку вантажівок на польсько-українському кордоні. Це була одна з вимог галузі", – сказав міністр інфраструктури Польщі Алвін Гаджадхур.
Глава Мінінфраструктури підкреслив, що уряд також вживатиме заходів в європейських інституціях, спрямованих на усунення недобросовісної конкуренції на транспортному ринку.
Він зазначив, що майбутній саміт Транспортної ради Євросоюзу, запланований на понеділок, 4 грудня, є моментом, коли ЄС має порушити питання про наслідки скасування вимоги щодо наявності дозволів на в'їзд до ЄС для українських водіїв.
Що відомо про перекриття українсько-польського кордону
З 6 листопада польські перевізники розпочали страйк й заблокували низку КПП, серед яких:
Польський уряд не може в односторонньому випадку вплинути на угоду між Україною та Європейським союзом щодо лібералізації вантажних перевезень, попри те, що це є однією з вимог протестувальників.
Своєю чергою українська сторона створила штаб допомоги водіям, заблокованим на кордоні. За кожним із трьох пунктів закріплено координатора, який перебуває на постійному зв'язку.
Окрім того, польські фермери, які долучилися до блокади перевізників на кордоні з Україною, попри те, що спочатку планували блокувати перетин кордону до суботи, хочуть продовжити свій протест 24 години на добу до 3 січня.
1 грудня Україна й Польща домовилися про часткове розблокування кордону.
В уряді Польщі пропонують надавати Україні кредит на купівлю їхнього озброєння. Його, мовляв, зможуть віддати… Читати більше
З листопада 2024 року ЮНІСЕФ за фінансової підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини… Читати більше
У Київській області енергетики повертають світло мешканцям регіону після атаки російських беспілотників, що відбулася 2… Читати більше
Бельгійська та українська компанії спільно вироблятимуть ракети для протидії російським безпілотним літальним апаратам. Про це… Читати більше
В Україні відсьогодні День ракетних військ і артилерії будуть відзначати щороку 4 грудня. Про це… Читати більше
Український стартап Quests Inc у співпраці з благодійним фондом "Гуманітарні сили України" запустив челендж "(Ла)гідна… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.