В Україні для будівництва укриттів у закладах освіти створять нові стандарти: у чому рішення

Міністерство освіти і науки України підписало меморандум про взаєморозуміння з Житомирською міською радою та представництвом Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні щодо створення нових стандартів для укриттів.

Про це повідомляє Міністерство освіти та науки України, пише Рубрика.

У чому проблема?

Через повномасштабне вторгнення росії в Україну та загрозу ракетних обстрілів мирного населення в закладах освіти облаштували укриття, де діти та вчителі можуть сховатися під час повітряних тривог.

Проте, війна продовжується і, для збереження якості освітнього процесу, старим укриттям потрібна модернізація.

Яке рішення?

В Україні планують створити типову проєктно-технічну документацію для укриттів у закладах освіти, яку будуть використовуватися для побудови нових укриттів у школах і дитсадках.

Відповідний меморандум про створення нових стандартів для укриттів 30 листопада був підписаний Міністерством освіти і науки з Житомирською міською радою та Представництвом Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.

Як це працює?

"Його мета — створення проєктно-технічної документації та дизайн-проєктів для укриттів у закладах освіти, які будуть використовуватися для побудови нових укриттів у школах і дитячих садочках в Україні", – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що такі проєкти укриттів враховуватимуть потреби дітей задля психологічного та фізіологічного комфорту й відповідатимуть новим державним будівельним нормам.

У МОН поінформували, що розроблена проєктна документація буде в загальному доступі для всіх українців і завантажена в додаток "Дія".

Це дозволить всім громадам зекономити кошти та суттєво скоротити терміни для початку будівництва укриттів.

"У межах підписаного меморандуму буде розроблено проєктно-кошторисну документацію для садочків на 100, 150, 200 і 250 осіб проєктної потужності та для шкіл на 200, 300, 500, 700 осіб", — зазначається у повідомленні.

За словами міністра освіти і науки Оксена Лісового, наразі кожна громада витрачає орієнтовно 5 місяців на проєктно-кошторисну документацію і приблизно 1–1,5 млн грн на це для кожного закладу освіти.

"У межах підписання меморандуму будуть розроблені типові проєкти будівництва укриттів, що дозволить громадам скоротити час на проєктно-кошторисну документацію до 1–1,5 міс. і витрачати кошти суто на геологічні роботи із привʼязкою до конкретної місцевості. Це від 2 млрд грн економії загалом, а також стандартизація підходів для будівництва укриттів по всій Україні", – наголосив міністр.

За даними МОН, уже у 2024 році перші укриття за новими стандартами облаштує Житомирська міська рада в закладах освіти міста.

Надалі на базі цих стандартних проєктів міністерство сприятиме облаштуванню укриттів у всій країні, щоб кожна дитина мала доступ до якісної освіти навіть під час війни.

Довідка

За словами заступника міністра освіти і науки Андрія Сташківа, для облаштування в українських закладах освіти укриттів загалом потрібно 153 мільярди гривень, і це є неймовірно велика сума. Він нагадав, що на наступний рік передбачено 2,5 мільярди гривень на ремонт і будівництво укриттів.

"Це дуже мало і тому ми зараз працюємо з міжнародними донорами і партнерами (щодо цього питання – ред.)", – заявив заступник глави МОН.

Сташків висловив думку, що будувати укриття у освітніх закладах – це фактично будувати підземні школи.

"Мінінфраструктури зараз розробляє типові проєкти укриттів, які будуть передбачати можливість навчання в них. Зрозуміло, що це насправді складно організувати, бо в укриттях потрібно і вентиляцію, і правильно організувати саме якісний освітній процес. Але такі типові проєкти будуть зроблені, і на жаль, у нас будуть території, де нам потрібно буде їх будувати", – сказав він.

Нагадаємо, Рубрика уже повідомляла, що Міністерство відновлення розробило посібник для спорудження укриттів у дитсадках та школах. Особлива увага в практичному Посібнику приділяється заходам щодо забезпечення доступного та безпечного середовища для вихованців та учасників освітнього процесу всіх вікових категорій.

Пошейрити
Опубліковано автором
Уляна Гузь
Теги: Безпека Житомирська область МОН Рішення Школа

Свіжі дописи

  • Новини

Зеленський дав інтерв’ю “Єдиним новинам”: говорив зокрема про справедливий мир, миротворчу ініціативу Франції, закінчення війни

Президент Володимир Зеленський під час спільного з першою леді Оленою Зеленською інтерв’ю "Єдиним новинам" говорив… Читати більше

Thursday January 2nd, 2025
  • Новини

У Міноборони розповіли, як вдалося скоротити підготовку українських пілотів на винищувачах F-16 

Майже на три місяці вдалося скоротити терміни підготовки українських пілотів на винищувачах F-16, що, своєю… Читати більше

Thursday January 2nd, 2025
  • Новини

Сибіга заявив, що українська делегація була вражена обізнаністю Ахмада аш-Шараа про історію нашої країни

2 грудня було представлено результати поїздки до Дамаска Президенту України. Цей візит дав конкретні домовленості,… Читати більше

Thursday January 2nd, 2025
  • Новини

У МОЗ пояснили, як працюватимуть експертні команди, що замінять МСЕК

Реформа медико-соціальної експертизи передбачає впровадження оцінювання повсякденного функціонування особи. В її основі лежить діяльність експертних… Читати більше

Thursday January 2nd, 2025
  • Новини

Волонтери ідентифікували понад 90 тисяч ліквідованих російських окупантів у війні проти України

Волонтери проєкту “Горюшко” ідентифікували понад 90 тисяч ліквідованих російських військових під час повномасштабного вторгнення в… Читати більше

Thursday January 2nd, 2025
  • Новини

Фіцо заявив про можливе обмеження допомоги українцям в Словаччині через зупинку транзиту газу

Прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо заявив, що його уряд розгляне можливі заходи у відповідь на рішення… Читати більше

Thursday January 2nd, 2025

Цей сайт використовує Cookies.