Про це повідомляє посольство Швейцарії в Україні, пише Рубрика.
У чому проблема?
Одним з основних чинників високого рівня медичного забезпечення населення є якість медичної освіти у країні. Однак під час навчання майбутні лікарі стикаються з численними проблемами матеріально-технічного, морально-етичного та юридичного характеру.
Студенти-медики закінчують університети, чудово опанувавши теоретичну частину медичної науки.
Проте, на жаль, викладачі не в змозі в повному обсязі забезпечити викладання практичної частини вмінь та навичок біля ліжка пацієнта у зв'язку з етичними нормами відносин лікар-пацієнт.
Яке рішення?
Однак, скориставшись сучасними досягненнями науки та техніки, можливо нівелювати цю прірву між теорією та практикою за допомогою симуляційних центрів.
При достатньому матеріально-технічному забезпеченні симуляційний центр забезпечує студентів платформою, на якій можливо здобути необхідні знання та вміння. Однак такі центри є достатньо дорогими у грошовому еквіваленті.
Тому Швейцарія вирішила допомогти та профінансувала створення в Україні шести симуляційних центрів.
Як це працює?
Завдяки україно-швейцарському проєкту "Розвиток медичної освіти" симуляційні центри для навчання медиків відкрилися у Львові, Рівному, Тернополі, Житомирі, Харкові та Чернівцях.
У цих центрах майбутні лікарі та медсестри можуть відпрацьовувати навички на спеціальних манекенах в умовах, максимально наближених до справжньої роботи з пацієнтами.
"Тут ми можемо відтворити будь-який складний сценарій, який може статися у медичній установі. Якщо студенти припустяться помилки, ми повторимо все стільки разів, скільки необхідно.
Бо тут ми можемо помилятися, а у лікарнях – ні", – зазначив Володимир Похмурський, керівник Центру медичної симуляції Львівської медичної академії імені Андрія Крупинського.
Окрім того, такі центри допоможуть покращити систему оцінювання студентів-медиків.
За допомогою нового обладнання можна фіксувати процес виконання певних умінь, а також відстежити правильність їх виконання.
Також ще один реабілітаційний симуляційний центр "Реабілітація травм війни" відкрили на базі Школи реабілітаційної медицини УКУ для магістрантів.
Нагадаємо, що Нідерланди передали Силам оборони України три модульні польові госпіталі Role 2 і шість автомобілів медичної евакуації. Майно та техніку медичного призначення за підтримки Уряду Нідерландів передала Державній прикордонній службі України нідерландська компанія-виробник "Hospitainer".
Окрім того, Швейцарія передасть Україні понад 100 млн євро допомоги. Кошти підуть на розмінування та продукти харчування.
Фінська авіакомпанія Finnair оголосила, що змушена скасувати майже 300 рейсів у грудні через акцію протесту… Читати більше
Очільник Кремля володимир путін підписав законопроєкти про заборону "пропаганди чайлдфрі", тобто відмови від народження дітей та… Читати більше
У грецькому місті Мандра комуністи напали на акцію українців, присвячену вшануванню пам’яті жертв Голодомору. Україна… Читати більше
10 українських компаній взяли участь в NEDS — це оборонно-безпекова виставка, яка проходить в Роттердамі… Читати більше
АТ "Укрзалізниця" запускає з 15 грудня прямий щоденний поїзд № 9/10 сполученням Київ – Будапешт,… Читати більше
В ніч на 23 листопада у столичному готелі відбулася смертельна стрілянина. Поліція Києва розпочала кримінальне… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.