Україна й Польща домовилися про часткове розблокування кордону: що відомо

Для часткового розблокування кордону Україна та Польща погодили заходи. Питання скасування чи змін до "транспортного безвізу" не порушувалось.

Про це повідомляє Рубрика з посиланням на пресслужбу Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України.

У Варшаві відбулась зустріч заступника міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Сергія Деркача й держсекретаря міністерства інфраструктури Польщі Рафала Вебера за головування Ядвіги Емілевич, урядової уповноваженої з питань польсько-українського співробітництва в галузі розвитку та за участі Міністерства фінансів та Міністерства внутрішніх справ Польщі.

Під час зустрічі сторони погодили низку заходів, зокрема:

  • відкриття пункту пропуску "Угринів – Долгобичув" для проїзду порожніх вантажівок для збільшення пропускної спроможності кордону та зменшення навантаження на інші пункти пропуску;
  • створення в системі "єЧерга" окремих пасів для порожніх транспортних засобів на пунктах пропуску "Ягодин – Дорогуськ" та "Краківець – Корчова". Саме на цих пунктах пропуску є фізичні смуги для порожнього транспорту безпосередньо в пункті пропуску як на українському, так і на польському боці;
  • запуск пілотного проєкту з реєстрацією в "єЧерзі" безпосередньо перед перетином кордону на пункті пропуску "Нижанковичі – Мальховіце" терміном в один місяць.

Питання щодо скасування чи змін до "транспортного безвізу" не обговорювалось. Зокрема його й не було на порядку денному.

Польські протестувальники наполягають на функціонуванні "Угринів – Долгобичув" та "Нижанковичі – Мальховіце" лише для транспорту на реєстрації ЄС. Позиція є неприйнятна для України і ЄС, оскільки це є дискримінацією щодо інших країн.

"Останнє було підтверджено під час засідання Координаційної платформи Україна-Польща-ЄС за участі керівництва Директорату Єврокомісії з питань транспорту та мобільності (DG MOVE) 30 листопада", – додає пресслужба.

Тим часом Міністерство відновлення спільно з DG MOVE працюють над рішеннями, які дозволять врегулювати ситуацію із чергами на кордоні та зменшити напруження у питанні автомобільних перевезень.

"Ключовими позиціями є покращення пропускної спроможності наявних пунктів пропуску, зокрема ефективності фітосанітарного та інших видів контролю, для дотримання меморандумів, що регулюють кількість вантажівок пропущених через кордон. Також йдеться про розроблення Плану дій щодо розбудови українсько-польських пунктів пропуску", – відзначає пресслужба.

Що відомо про перекриття українсько-польського кордону

З 6 листопада польські перевізники розпочали страйк й заблокували низку КПП, серед яких:

  • "Ягодин – Дорогуськ";
  • "Краківець – Корчова";
  • "Рава-Руська – Гребене";
  • "Шегині – Медика".

Перевізники висунули вимоги, серед яких:

  • відновлення дозвільних відносин з Україною;
  • посилення транспортних правил;
  • заборона на реєстрацію компаній у Польщі, якщо їхні фінанси та бухгалтерія перебувають за межами ЄС;
  • отримання доступу до української системи "Шлях";
  • поділ окремих черг для автомобілів ЄС у системі "єЧерга";
  • виділення окремих черг для порожніх автомобілів.

Польський уряд не може в односторонньому випадку вплинути на угоду між Україною та Європейським союзом щодо лібералізації вантажних перевезень, попри те, що це є однією з вимог протестувальників.

Як повідомлялось, Верховна Рада 22 листопада звернулася до нових Сейму і Сенату Польщі з пропозицією щодо розблокування кордону для перевізників.

Своєю чергою українська сторона створила штаб допомоги водіям, заблокованим на кордоні. За кожним із трьох пунктів закріплено координатора, який перебуває на постійному зв'язку.

У Польщі біля пункту пропуску "Корчева – Краковець", де польські перевізники блокують кордон, помер уже другий український водій. Також Київ почав збір даних для евакуації українських водіїв, оскільки погодити її на переговорах із місцевою й центральною владою Польщі та ЄС не вдалось.

Окрім того, польські фермери, які долучилися до блокади перевізників на кордоні з Україною, попри те, що спочатку планували блокувати перетин кордону до суботи, хочуть продовжити свій протест 24 години на добу до 3 січня.

До того ж президент України Володимир Зеленський вважає, що ситуація, що виникла на кордоні Польщі та України, сталася "через деякі політичні кроки наших сусідів". І полякам треба дати трохи часу, "все потеплішає".

Польські протестувальники не виключають повної блокади кордону.

Свіжі дописи

  • Новини

Швейцарія виграла Євробачення 2024, Україна – у трійці найкращих

У шведському місті Мальме завершився пісенний конкурс “Євробачення”, переможцем 2024 року стала Швейцарія - Nemo… Читати більше

Sunday May 12th, 2024
  • Новини

У Мальме проходить фінальний етап пісенного конкурсу Євробачення-2024: Alyona Alyona і Jerry Heil підкорили глядачів

У шведському місті Мальме розпочався фінальний етап пісенного конкурсу “Євробачення-2024”. Про це повідомляє Рубрика, посилаючись… Читати більше

Saturday May 11th, 2024
  • Новини

Канада візьме участь у Глобальному саміті миру

Голова уряду Канади Джастін Трюдо заявив, що братиме участь у Саміті миру в Швейцарії у… Читати більше

Saturday May 11th, 2024
  • Новини

У центрі Броварів пролунав вибух: відомо про двох постраждалих, один з яких – правоохоронець

У центрі Броварів, що у Київській області, пролунав вибух. Унаслідок інциденту є постраждалі. Про це повідомив… Читати більше

Saturday May 11th, 2024
  • Новини

У Міненерго планують підвищити тариф на електроенергію, але рішення ще не ухвалено

У Міністерстві енергетики тривають обговорення та ведуться розрахунки щодо підвищення тарифів на електроенергію для населення.… Читати більше

Saturday May 11th, 2024
  • Новини

Російські окупанти завдали удару по передмістю Харкова

Ввечері, 11 травня, у Харкові пролунали вибухи після оголошення повітряної тривоги. Про це заявив мер… Читати більше

Saturday May 11th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.