В Україні для протидії домашньому насильству планують запровадити електронні браслети: у чому рішення

Верховна Рада у першому читанні підтримала законопроєкт про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо застосування обмежувальних заходів протидії домашньому насильству.

Про це повідомив Ярослав Железняк у Телеграмі, інформує Рубрика.

У чому проблема?

З початку 2023 року до поліції надійшло майже 244 тисячі заяв і повідомлень щодо вчинення домашнього насильства. Це найпоширеніший вид гендерно зумовленого насильства в Україні.

Як повідомив голова Національної поліції України Іван Вигівський, правоохоронці отримали:

  • 76,5% звернень від жінок,
  • 20% – від чоловіків,
  • а ще понад 3% – від дітей.

"Війна, безумовно, вплинула на всіх громадян. Постійне напруження, стрес спричиняють агресію та конфлікти, а відтак ці фактори серед тих, що зумовлюють домашнє насильство", – зазначив Іван Вигівський.

За його словами, за кожним другим повідомленням про домашнє насильство складені адміністративні протоколи, а в третині випадків – винесені термінові заборонні приписи стосовно кривдників.

Крім того, за статтею 126-1 Кримінального кодексу України (вчинення домашнього насильства) слідчі розпочали понад 2,3 тисячі кримінальних проваджень.

Майже 2 тисячам кривдникам уже повідомлено про підозру.

Для запобігання та протидії домашньому насильству у відомстві створили 54 спеціалізовані підрозділи, в яких функціонують 62 мобільні групи реагування.

"Також правоохоронці контролюють дотримання вимог заходів тимчасового обмеження прав кривдників та здійснюють спільні із соціальними службами профілактичні рейди в сім'ї, де вчиняється домашнє насильство", – повідомив Вигівський.

Яке рішення?

Парламент підтримав у першому читанні законопроєкт про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо застосування обмежувальних заходів протидії домашньому насильству.

Законодавчу ініціативу №5629 підтримали 238 народних депутатів.

Як це працює?

Метою проєкту закону є врегулювання питання застосування обмежувальних заходів протидії домашньому насильству.

Законопроєктом пропонується внести зміни до низки законодавчих актів у частині застосування електронних засобів контролю, які відстежують виконання кривдником вимог обмежувальних приписів та обмежувальних заходів і стосуються заборони наближатися до потерпілої особи.

Зазначається, що такий обмежувальний захід застосовується до засудженого лише за наявності письмової згоди на це особи, яка постраждала від домашнього насильства, або її законного представника, крім випадку, коли законним представником є засуджений.

При застосуванні цього обмежувального заходу на засудженого покладається обов'язок носити електронний засіб контролю.

Автори законопроєкту вважають, що його ухвалення сприятиме розв'язанню питань щодо вироблення ефективних засобів доказування та відповідного контролю в контексті протидії домашньому насильству, спираючись на позитивний досвід європейських країн.

Довідка

У Киргизстані уже почали тестувати електронні браслети, які планується використовувати для боротьби із сімейним насильством.

Міністерство юстиції Киргизстану зазначає, що ці пристрої "дуже ефективні у протидії сімейному насильству, оскільки можуть обмежити радіус наближення відповідних осіб до певних суб'єктів/осіб/територій".

Нині відомство проводить аналіз та оцінка методології використання таких браслетів.

Зазначимо, що згідно з рейтингом WPS (Індекс миру і безпеки для жінок), Киргизстан другий рік поспіль визнано найнебезпечнішою для жінок країною Центральної Азії – 13% киргизстанок зазнають насильства з боку близьких.

Нагадаємо, раніше ми писали, що в Україні створили дашборд "гарячих ліній" для постраждалих від домашнього насильства.

Окрім того, четвертого квітня у столиці відкрили перший в Україні тренінговий центр психологічної підтримки — Київський центр стресостійкості. "Рубрика" дізнавалася, як він працює і кому допоможе це рішення.

Загалом в Україні працюють уже 11 Центрів допомоги врятованим, які безкоштовно надають комплексну підтримку з різних питань.

"Рубрика" зібрала номери гарячої лінії для ветеранів, підлітків та постраждалих від насильства, за якими можуть допомогти впоратися з емоційним виснаженням та почуттями, що здаються сильнішими за вас самих.

Свіжі дописи

  • Новини

У Близнюківській громаді зводять сучасне укриття для центральної лікарні: навіщо це рішення

У Близнюківській громаді Харківської області розпочали будівництво нового підземного укриття на базі центральної районної лікарні.… Читати більше

Thursday November 21st, 2024
  • Новини

Міноборони допустило до використання у ЗСУ ремонтно-евакуаційну бронемашину WZT-3

Ремонтно-евакуаційна бронемашина WZT-3 офіційно допущена до використання у підрозділах Сил оборони України. Міноборони провело кодифікацію… Читати більше

Thursday November 21st, 2024
  • Новини

В Україні запустили збір речей для стареньких з притулків: для чого це рішення

Напередодні новорічних свят благодійний фонд "Юлині бабусі" організував акцію допомоги "Таємний Санта для стареньких з… Читати більше

Thursday November 21st, 2024
  • Новини

Україна має право на самооборону: в МЗС відреагували на заяву путіна про удар ракетою “Орєшнік” по Україні

Україна неодноразово застосовувала далекобійні засоби для ураження легітимних військових цілей на тимчасово окупованих територіях. Однак… Читати більше

Thursday November 21st, 2024
  • Новини

2000 подарунків для маленьких сердець: в Україні запустили акцію до Нового року для здійснення дитячих мрій

Благодійний фонд "Твоя опора" 15 листопада розпочав в Україні щорічну акцію "2 000 подарунків до Нового року",… Читати більше

Thursday November 21st, 2024
  • Новини

Був проти допомоги Україні: кандидат Трампа у генпрокурори США відмовився від посади

Кандидат Дональда Трампа конгресмен від Флориди Метт Гетц відкликав свою кандидатуру на посаду генерального прокурора… Читати більше

Thursday November 21st, 2024

Цей сайт використовує Cookies.