Про це повідомила у Фейсбуці Закарпатська ОВА, пише Рубрика.
У чому проблема?
Майже кожного року на півдні країни, зокрема на Одещині, з настанням холодів, що супроводжуються зниженням температури до мінусової позначки, сильного вітру та випаданням снігу з дощем, на дорогах утворюється суцільна ковзанка, а саме ожеледиця.
Не став виключенням і поточний рік. Так, у ніч на 26 листопада в Україні через негоду на 14 автодорогах був перекритий рух транспорту, у 16 областях знеструмлено 2019 населених пунктів у 16 областях. Зауважимо, що від несприятливих погодних умов учора, 26 листопада, особливо постраждали південні регіони.
Тільки на Одещині на дорогах загрузли в снігових наметах сотні машин. Унаслідок снігу та ожеледиці на території регіону за кілька годин, стало майже 50 автомобільних аварій.
Яке рішення?
На Тереблянському соляному родовищі збільшили видобуток технічної солі.
"Враховуючи надзвичайну ситуацію, повʼязану з негодою, видобуту технічну сіль із Тереблянського родовища невідкладно піднято з місця видобутку", розповіли у військовій адміністрації.
Як це працює?
Як додали в ОВА, сіль відвантажили та відправлено до Одещини.
"Триває ліквідація наслідків негоди для забезпечення проїзду техніки автодорогою Київ-Одеса", підкреслили в адміністрації.
Як повідомляють, перші вантажівки вже прибули до місця призначення.
"Для Закарпаття важливо, що ми можемо допомагати іншим регіонам вирішувати складні завдання, спричинені війною та надзвичайними ситуаціями природного характеру.
Продовжуємо роботу для можливості забезпечення країни стратегічними запасами солі, яка через збройну агресію Росії стала дефіцитним продуктом", – сказав голова ОВА Віктор Микита.
Напередодні на Тереблянському соляному родовищі видобули та підняли на поверхню перші кілька сотень тонн технічної солі. За попередніми підрахунками, обсяги видобутку можуть сягати 45 т на добу з опцією збільшення до 200 т в разі розширення виробничих потужностей.
"Тільки нещодавно працівники підприємства торкнулися першої соляної породи в шахті, яку ми передали Президенту Володимиру Зеленському під час його візиту на Закарпаття, а зараз вже підняли декілька сот тонн, котрі можуть бути використані", наголосив очільник області.
Після попередніх геологічних досліджень та апробації Тереблянського соляного родовища ще у 2015 році зафіксували, що воно має запаси кам'яної солі обсягом 15,5 млн т.
Нагадаємо, що на початку серпня в межах розробки Тереблянського соляного родовища, яке знаходиться у Тячівському районі, добули першу сіль.
Довідка
Нагадаємо, що через бойові дії на Донбасі довелося зупинити державне підприємство "Артемсіль", яке раніше забезпечувало 100% потреби країни.
Навесні 2022-го у Соледарі окупанти знищили цехи, обладнання та будівлі "Артемсолі". Тоді ж сіль у шахтах Соледара перестали видобувати вперше з часів Другої світової війни. Запас готової продукції вивезли ще у квітні минулого року.
Додамо, що ДП "Артемсіль" є найбільшим в Європі підприємством з солевидобутку. Запас готової продукції вивезли ще у квітні.
Як писала Рубрика, United24 та "Артемсіль" випустили партію вцілілої солі з Соледара, кошти пішли на дрони для ГУР.
Фінська авіакомпанія Finnair оголосила, що змушена скасувати майже 300 рейсів у грудні через акцію протесту… Читати більше
Очільник Кремля володимир путін підписав законопроєкти про заборону "пропаганди чайлдфрі", тобто відмови від народження дітей та… Читати більше
У грецькому місті Мандра комуністи напали на акцію українців, присвячену вшануванню пам’яті жертв Голодомору. Україна… Читати більше
10 українських компаній взяли участь в NEDS — це оборонно-безпекова виставка, яка проходить в Роттердамі… Читати більше
АТ "Укрзалізниця" запускає з 15 грудня прямий щоденний поїзд № 9/10 сполученням Київ – Будапешт,… Читати більше
В ніч на 23 листопада у столичному готелі відбулася смертельна стрілянина. Поліція Києва розпочала кримінальне… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.