Про це стало відомо радіостанції RMF FM.
Як повідомляють, серед порядку денного засідання транспортної Ради ЄС:
"Питання протесту польських перевізників буде порушено наприкінці зустрічі міністрів транспорту ЄС наступного понеділка", повідомив дипломат ЄС в інтерв'ю Катажині Шиманьській-Боргінон.
Польща порушила це питання в рамках так званого "різного бізнесу", який може представити будь-яка країна за підсумками засідання транспортної ради. Окрім Польщі, також хочуть взяти участь Угорщина та Словаччина.
"Ми очікуємо, що делегації трьох країн представлять ситуацію та поінформують Раду про вплив угоди ЄС з Україною на транспорт", – сказав дипломат ЄС.
Якщо питання не буде вирішено до понеділка, то не виключено, що у це питання втрутиться і Європейська комісія. Саме вона бере участь у переговорах між перевізниками, польською владою та українською стороною.
Також співрозмовник журналіста RMF FM в Єврокомісії підтвердив, що повернення дозволів для українських перевізників не може бути, оскільки це було б порушенням законодавства ЄС.
Натомість Єврокомісія закликає Україну створити додаткові смуги для порожніх вантажівок, які повертаються з України.
Щодо української "єЧерги", яку польські перевізники різко критикують за недоліки і хочуть скасувати, речник ЄК повідомив, що влада в Києві "зробила кілька поліпшень у системі".
"Ці зміни повинні розв'язати проблеми протестувальників", додав він.
Що відомо про перекриття українсько-польського кордону
Як повідомляв Рубрика, польські перевізники розпочали безстроковий протест 6 листопада.
Верховна Рада 22 листопада звернулася до нових Сейму і Сенату Польщі з пропозицією щодо розблокування кордону для перевізників.
Своєю чергою українська сторона створила штаб допомоги водіям, заблокованим на кордоні. За кожним із трьох пунктів закріплено координатора, який перебуває на постійному зв'язку.
У Польщі біля пункту пропуску "Корчева – Краковець", де польські перевізники блокують кордон, помер уже другий український водій. Також Київ почав збір даних для евакуації українських водіїв, оскільки погодити її на переговорах із місцевою й центральною владою Польщі та ЄС не вдалось.
Окрім того, польські фермери, які долучилися до блокади перевізників на кордоні з Україною, попри те, що спочатку планували блокувати перетин кордону до суботи, хочуть продовжити свій протест 24 години на добу до 3 січня.
До того ж президент України Володимир Зеленський вважає, що ситуація, що виникла на кордоні Польщі та України, сталася "через деякі політичні кроки наших сусідів". І полякам треба дати трохи часу, "все потеплішає".
Польські протестувальники не виключають повної блокади кордону.
Современные технологии активно внедряются в повседневную жизнь, обеспечивают комфорт и тепло в доме. Чтобы не… Читати більше
Унаслідок авіаудару російських військ по інтернату в Суджі, що в Курській області, загинули 4 людини.… Читати більше
Кількість жертв внаслідок ракетного удару рф по п'ятиповерхівці у Полтаві знову зросла. Наразі вже відомо… Читати більше
У вестибюлі станції метро «Золоті ворота» відкрилась виставка, присвячена боротьбі з гендерно зумовленим насильством «Зламай… Читати більше
На Хмельниччині відновили Осташковецьку загальноосвітню школу, що зазнала пошкоджень внаслідок російського обстрілу в 2023 році.… Читати більше
Минулого року 598 громадян Білорусі та 125 громадян росії були визнані такими, що становлять загрозу… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.