Про це пише Рубрика, посилаючись на пресслужбу українського МЗС, спільну заяву генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою.
Нагадаємо, що 29 листопада в Бельгії, Брюсселі, відбулося перше засідання Ради Україна — НАТО на рівні міністрів закордонних справ країн Альянсу.
Як відомо, Україну на засіданні представляв Дмитро Кулеба. Він подякував генсеку Альянсу Єнсу Столтенбергу за визнання досягнень України на полі бою.
Очільник українського МЗС підкреслив, що одна з ключових тем у співпраці з Альянсом — об'єднання оборонних індустрій та нарощування виробництва озброєння.
"Перемога України в інтересах не лише нашої держави, а й всієї євроатлантичної спільноти. Щоб забезпечити стійкість оборонні індустрії мають наростити виробництво, об'єднатися і працювати як один цілісний механізм", — підкреслив міністр.
Своєю чергою Столтенберг заявив:
"Всі члени Альянсу згодні з тим, що Україна стане членом НАТО. І зараз нам потрібно обговорити шлях вперед, зусилля з реформування і те, як НАТО може підтримати вас у впровадженні цих реформ".
Генсек Альянсу додав, що на першій зустрічі у такому форматі 29 листопада глави МЗС обговорять, як можна підтримати Україну на шляху до членства в НАТО.
Також розглянуть нагальні потреби України, ситуацію на полі бою. Столтенберг наголосив, що не варто недооцінювати силу росії. Та додав, що перемога України у війні — в інтересах безпеки всього Альянсу.
"У політичному плані Росія втрачає вплив у ближньому зарубіжжі, не лише в Україні, а й на Кавказі та в Центральній Азії. РФ також стає набагато більш залежною від Китаю. З року в рік Москва закладає своє майбутнє перед Пекіном", підкреслив очіник НАТО.
Що відомо про програму роботи на наступний рік
Як повідомляють, наа засіданні затвердили "амбітну" програму роботи на наступний рік, яка включає:
"Україна повернула собі 50% території Чорного моря, яку спочатку захопила Росія. Українці відкинули російський флот і зробили маршрути для експорту зерна, зміцнюючи глобальну продовольчу безпеку.
Найголовніше те, що Україна здобула перемогу як суверенна, незалежна демократична держава. Це велике досягнення, велика перемога", наголосив Столтенберг.
Генсек також підкреслив, що Північноатлантичний блок зараз трансформує комплексний пакет допомоги НАТО в багаторічну програму допомоги. Вона допоможе Україні:
"Ми також обговорили шлях України до членства в НАТО. Союзники згодні з тим, що Україна стане членом НАТО. Наразі ми надали рекомендації щодо пріоритетних реформ в Україні, включаючи боротьбу з корупцією, зміцнення верховенства права та підтримку прав людини і прав меншин", — сказав генсек НАТО.
Столтенберг наголосив, що Україна зараз ближче до НАТО, ніж будь-коли раніше і Альянс продовжить підтримувати її на шляху до членства і у боротьбі за свободу.
Він також зазначив, що у політичному плані росія втрачає вплив у ближньому закордонні, не лише в Україні, а й на Кавказі та в Центральній Азії. Окрім того, рф стає набагато більш залежною від Китаю. Також країна-агресорка перебуває під економічним тиском.
"Все це підкреслює стратегічну помилку Путіна, який вторгся в Україну", підкреслив очільник Альянсу.
Нагадаємо, зі слів Столтенберга Україні потрібно готуватися до посилення бойових дій та повітряних атак російської федерації.
Окупована росіянами Запорізька АЕС знову опинилася на межі блекауту: знеструмлено одну з двох ліній живлення… Читати більше
В Україні планують будівництво першого в Україні заводу з виробництва листового скла за сучасною флоат-технологією.… Читати більше
Північнокорейський лідер Кім Чен Ин наказав розпочати масове виробництво ударних дронів після успішного випробування нових… Читати більше
Відтепер військовослужбовці Збройних Сил України можуть подати рапорт на переведення до іншої частини без зайвої… Читати більше
Корейська Народно-Демократична Республіка допомагає російській федерації у війні проти України. В обмін на це Північна… Читати більше
15 листопада в Ідре відбулася чоловіча коротка індивідуальні перегони на 15 кілометрів у межах відкритої… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.