Фото: Reuters
Про це передає кореспондент Радіо Свобода.
Як повідомляють, у вівторок Конференція президентів провела зустріч зі спікером Верховної Ради України Русланом Стефанчуком.
"Україна докладає вражаючих зусиль (для проведення реформ – ред.). І конференція президентів Європарламенту підтвердила сьогодні, що Україна продемонструвала тверду основу для того, щоб відкрити переговори про вступ", підкреслила глава Європарламенту.
Метцола повідомила, що рішення про підтримку переговорів з Україною оголосила "Конференція президентів" – орган, що об'єднує керівництво Європарламенту та усіх політичних груп.
"Ми підписали оновлений меморандум парламентської підтримки демократії між нашими двома парламентами.
Це також практичний спосіб, яким ми як Європарламент можемо допомогти Україні у приєднанні до ЄС. Це партнерство буде посилене нашим рішенням відкрити постійне представництво Європарламенту в Києві", наголосила очільниця Європарламенту.
Руслан Стефанчук додав, що завдяки меморандуму Верховна Рада буде все більше у своїй функціональності відповідати стандартам ЄС.
"Основне, що ми сьогодні зафіксували, що ми йдемо до одного знаменника. Ми інтегруємось один до одного по функціоналу, по інституційності, по загальних цінностях. Я вважаю, що це дуже важливе рішення", – сказав Стефанчук.
Що стосується виконання Україною вимог щодо початку переговорів про членство в ЄС, то Стефанчук зазначив, що Верховна Рада ухвалила у першому читанні два закони, які згадувалися в оцінці Єврокомісії, озвученій на початку листопада.
"До моменту ухвалення рішення український парламент прийме ці закони, які є необхідні, в другому читанні й в цілому.
І я дуже сподіваюся, що Україна не дасть нікому приводів сумніватися в тому, що ми відповідаємо копенгагенським критеріям і ми заслуговуємо на те, щоб почати перемовини про повноцінне членство", – сказав Стефанчук.
Своєю чергою лідери політичних груп зазначили, що вбачають у майбутньому вступі України до ЄС "геостратегічну інвестицію в об'єднану і сильну Європу".
"Україна є і залишатиметься пріоритетом для Європарламенту. Україна може розраховувати на безперервні зусилля і нашу готовність підтримувати легітимні амбіції і прагнення українського народу.
Лідери політичних груп планують посилити співпрацю з Верховною Радою у 2024 році, у тому числі шляхом зустрічей між комітетами та ознайомчих візитів", наголосили вони.
Нагадаємо, 21 листопада стало відомо, що Європейський парламент погодився відкрити офіс у Києві на прохання президента України Володимира Зеленського. Очікують, що такий офіс полегшить відносин з українським парламентом, зокрема для зв'язку з "відповідними комітетами Європарламенту та полегшення адміністративної роботи".
Як відомо, президентка Європейського парламенту Роберта Метцола активно підтримує Україну, в тому числі в питанні євроінтеграції.
Спеціальний посланець Сполучених штатів Стів Віткофф вважає, що цього тижня Вашингтон та Київ мають укласти… Читати більше
Курська операція Сил оборони дозволила перенести повномасштабні бойові дії на територію Росії та змусила противника… Читати більше
росіяни не можуть досягнути своєї стратегічної мети захопити Україну, тому вдаються до залякування – ракетних… Читати більше
Президент Володимир Зеленський заявив, що закінчити війну без України неможливо. Якщо США домовляться з росією… Читати більше
На даний час вибори в Німеччині, які ведуть до зміни влади в країні, завершилися. Згідно… Читати більше
Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна працює з партнерами щодо поставок усіх п’яти систем Patriot,… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.