Про це повідомляє АР, пише Рубрика.
У чому проблема?
ШІ-системи, які здатні збирати та обробляти дані з багатьох джерел, допомагають військовим приймати стратегічні рішення. Алгоритми можуть швидко та ефективно вивчати різні сценарії розвитку подій та рекомендувати оптимальні дії навіть у критичних ситуаціях.
Армійські аналітики використовують нейромережі для пошуку потрібної інформації в статтях новин і соцмережах, фільтруючи, сортуючи і виявляючи тільки достовірні деталі. Це дозволяє оптимізувати та прискорити дослідницький процес.
У бойових умовах солдати залучають системи комп'ютерного зору, щоб виявляти та розпізнавати об'єкти. Алгоритми можуть ідентифікувати супротивників, знайти їхні вразливі місця та спрогнозувати поведінку. Також деякі пристрої на базі ШІ здатні за командою оператора ліквідувати ціль після її виявлення.
За останні кілька років усе більше країн розробляє різні бойові пристрої та ШІ-системи.
Яке рішення?
Щоб не відставати від Китаю, Пентагон планує розгорнути тисячі автономних транспортних засобів зі штучним інтелектом до 2026 року.
Як це працює?
Як зазначається, ініціатива має на меті прискорити процес використання ШІ у військовій сфері у США.
"Амбітна ініціатива, що дістала назву Replicator, спрямована на стимулювання прогресу в надто повільному переході від військових інновацій США до використання невеликих, розумних, дешевих та численних платформ", – заявила заступник міністра оборони Кетлін Гікс.
Пентагон має понад 800 проєктів зі штучним інтелектом, багато з яких перебувають на стадії тестування. Ці технології допомагають отримувати інформацію та підвищувати ефективність військових операцій.
"Міністерство оборони бореться за впровадження розробок ШІ, що стали результатом останнього прориву в галузі машинного навчання", – сказав колишній високопоставлений чиновник Пентагону з питань ШІ Грегорі Аллен, який зараз працює в аналітичному центрі Центру стратегічних і міжнародних досліджень.
Зазначається, що завдяки ШІ автономні пристрої можуть:
Завдяки швидкості обробки даних та покращенню міжмашинної комунікації прогрес у цій галузі приведе до того, що люди відіграватимуть роль наглядачів, йдеться у публікації.
Ще одним напрямком використання ШІ є космос.
Китай планує використовувати штучний інтелект, включаючи супутники, для виявлення потенційної загрози.
США також прагнуть не відставати і вже застосовують автономні технології, що допомагають відстежувати об'єкти у космосі.
Видання зазначає, що використання технологій із ШІ допомагає Україні протистояти російській агресії.
Довідка
Проти Китаю діють системні експортні обмеження США, які охоплюють, зокрема, звуження поставок до КНР сучасних технологій, як-от у сфері ШІ.
Нині багато країн намагаються пристосувати ШІ у військових цілях. Також штучний інтелект може допомогти в гуманітарному розмінуванні території України.
Нагадаємо, Пентагон має намір провести спеціальні дослідження щодо захисту даних для нейромереж.
У Пентагоні не можуть обійтися без ШІ, але заявляють, що його використання має бути вкрай обережним, а дані багато разів перевірені ще раз.
російські загарбники знову залякують українців "потужним ударом". Однак варто пам'ятати, що небезпека триває щоденно вже… Читати більше
Нещадно війська КНДР почали брати участь у бойових діях проти України, проте російська федерація намагається… Читати більше
Новобраний президент Сполучених Штатів Дональд Трамп пригрозив повернути під контроль Вашингтона Панамський канал у випадку,… Читати більше
Кабінет Міністрів розподілив кошти Всесвітньої продовольчої програми ООН Міністерству освіти та науки на покращення якості… Читати більше
У неділю, 22 грудня, на Прикарпатті поблизу села Лоєва сталася масштабна ДТП за участю позашляховика… Читати більше
Прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо прилетів до столиці російської федерації. Зараз між ним та російським диктатором… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.