Психологічна підтримка для чоловіків в онлайн-чаті: як уже працює це рішення

Війна — це суцільний стрес. Він накопичується і роз'їдає зсередини. Ситуацій, коли українці не можуть впоратися з наслідками стресу самі стає все більше. Тож своєчасне вирішення проблем та подолання психологічної напруги стають життєво необхідними.

У чому проблема?

"Чоловіки в Україні часто живуть з думкою, що мають вирішувати свої проблеми самостійно. Через це вони не звертаються за професійною допомогою. За результатами нашого опитування серед чоловіків, яке ми провели влітку 2022 року, — 90% респондентів не мали досвіду звернення за професійною психологічною підтримкою у будь-якому вигляді. Водночас майже кожен третій українець перебуває у стані значного дистресу, при якому людина не в змозі адаптуватися до стресових ситуацій та спричинених ними наслідків", — зазначає Альона Зубченко, програмна менеджерка UNFPA (Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні). 

Яке рішення?

На додачу до телефонної Лінії психологічної підтримки 2345, створеної спеціально для чоловіків, в Україні запрацював онлайн-чат психологічної підтримки. Написавши в Telegram, Viber або на сайт Лінії підтримки, чоловіки зможуть отримати допомогу від професійних психологів/-инь тепер і в текстовому форматі. 

Проєкт "Лінія психологічної підтримки для чоловіків" реалізується UNFPA та ГО "Інноваційні соціальні рішення" за фінансової підтримки уряду Великої Британії.

Як це працює?

2345 — лінія психологічної підтримки для чоловіків

Психологічна підтримка у форматі онлайн-спілкування покликана допомогти чоловікам стабілізувати свій емоційний стан, знайти внутрішні ресурси для виходу зі складних ситуацій та усвідомити проблемні аспекти поведінки.

Операторами цілодобового чату є кваліфіковані психологи/-ині з багаторічним досвідом. Розповісти про свої проблеми чи запитати поради у фахівців можна у текстовому форматі безплатно та анонімно.

Кожен чоловік може звернутися по консультацію в чат один раз на добу з тривалістю консультації до 90 хвилин. Писати в чат у Telegram, Viber або на сайт Лінії підтримки чоловіки можуть з будь-яких питань, що викликають стрес: проблеми стосунках чи на роботі, переживання через війну, емоційні складнощі тощо. 

Більше можливостей

Уляна Мирошниченко, координаторка Лінії психологічної підтримки для чоловіків

"Лінія психологічної підтримки для чоловіків 2345 працює з 13 жовтня 2022 року й за час роботи Лінії ми неодноразово чули від наших клієнтів про те, що їм не вистачає місця, де б вони могли ділитися своїми думками та переживання, де б вони могли отримати підтримку та пояснити, як діяти у тій чи іншій ситуації, — розповідає Уляна Мирошниченко, координаторка Лінії психологічної підтримки для чоловіків. — Саме тому, уважно слухаючи потреби наших клієнтів, ми створили ще й онлайн-чат психологічної підтримки для чоловіків. Чат не замінює Лінію підтримки, а розширює варіанти та можливості для отримання психологічної підтримки чоловікам".

За словами Уляни Мирошниченко, ідея психологічної підтримки саме для чоловіків виправдала себе на всі 100%. За рік роботи гарячої Лінії психологи провели понад 8500 консультацій.

На сьогодні психологи Лінії мають такі основні запити від клієнтів:

  • тривожні розлади: страх, нав'язливі думки, панічні атаки;
  • депресивні стани: низька самооцінка, почуття провини, порушення сну — алкогольна залежність;
  • проблеми у родині: конфлікти з близькими та рідними;
  • втрата доходу та роботи.

Координаторка Лінії додає, стрес та травматичні події, які не опрацьовуються із фахівцями, можуть стати тригером до розвитку проблем в родині, аж до домашнього насильства. Тому дуже важливо своєчасно піклуватись про свій ментальний стан.

Бути почутими та прийнятими

Консультанти психологічної підтримки для чоловіків за роботою

Досвід роботи Лінії для чоловіків показав, сервіс для чоловіків — не примха, а необхідність. Сьогодні чоловіки потребують:

  • уважного ставлення до себе та своїх потреб;
  • підтримки;
  • усвідомлення того, що з ними відбувається і як саме це можна змінити.

"Наразі в Україні тільки починають говорити та підтримувати ідею ментального здоров'я в цілому. Жінкам звертатись за допомогою легше і є досить багато сервісів для жінок. Що стосується чоловіків, то їм складніше говорити про себе та власні складні життєві обставини. Під час повномасштабного вторгнення кількість стресових ситуацій збільшилась. Потреба бути почутим та прийнятим зросла", — говорить Уляна Мирошниченко. 

Сервіси психологічної підтримки виключно для чоловіків зумовлені потребою чоловіків бути почутим та прийнятим, безумовно та з повагою до чоловіка, його почуттів, думок, переживань, станів. 

"На Лінії психологічної підтримки для чоловіків у форматах текстового та телефонного консультування, кожен чоловік буде почутим нашими спеціалістами. Психологи-консультанти Лінії — вислухають, підтримають, поставлять питання, які допоможуть знайти рішення", — каже Уляна Мирошниченко.

Результати перших тижнів роботи онлайн-чату Лінії психологічної підтримки для чоловіків

Запуск онлайн-чату прилучили до Міжнародного дня чоловіків, який відзначають 19 листопада. Лише за один тиждень роботи онлайн-чату Лінії психологічної підтримки для чоловіків фахівці сервісу отримали понад 900 звернень:

  • від військових, які мають проблеми психоемоційного характеру;
  • від чоловіків, які стикаються з конфліктами та непорозумінням у сім'ях та
  • стосунках;
  • від студентів, які мають проблеми у навчанні та самореалізації.

І це лише основні запити від чоловіків, які вже звернулись на Лінію психологічної підтримки.

Координаторка Лінії Уляна Мирошниченко зазначає, кожне звернення від клієнтів опрацьовується за принципами індивідуального підходу та максимальної уваги спеціалістів з ментального здоров'я, бо кожне звернення — це про особисту та вразливу історію життя українських чоловіків в умовах сьогодення.

Рубрика вже повідомляла раніше, що в Україні запустили онлайн-чат психологічної підтримки для чоловіків.

Нагадаємо, що рівень самогубств в Україні зростає. Це пов'язано з війною, яка забирає у нас близьких, домівки та будь-що інше, що ми любимо.

"Рубрика" зібрала номери, за якими вам можуть допомогти впоратися з емоційним виснаженням та почуттями, що здаються сильнішими за вас самих. Читайте докладніше у нашому матеріалі: "Куди звертатися, якщо не хочеться жити: гарячі лінії для ветеранів, підлітків та постраждалих від насильства".

Свіжі дописи

  • Новини

У Полтаві відкрили першу у регіоні “Школу Супергероїв”

У Полтаві, за фінансування Фундації Олени Зеленської, облаштували першу і єдину в регіоні Школу Супергероїв.… Читати більше

Tuesday January 21st, 2025
  • Новини

В Україні з початку війни зафіксовано понад 7 тисяч екологічних злочинів росії, – Міндовкілля

російська федерація від початку повномасштабного вторгнення скоїла в Україні понад 7 тисяч екологічних злочинів, збитки… Читати більше

Tuesday January 21st, 2025
  • Новини

Побиття дівчинки у Білій Церкві: у поліції розповіли нові деталі інциденту

Правоохоронці вже встановили десять учасників інциденту з побиттям 12-річної дівчинки у Білій Церкві, що на… Читати більше

Tuesday January 21st, 2025
  • Новини

Зі швейцарського Базеля до Львова вирушили перші два подаровані трамваї

Перші трамваї з Базеля вже прямують до Львова. Прибуття в Україну очікується через тиждень. Перед… Читати більше

Tuesday January 21st, 2025
  • Новини

Україна та Албанія уклали двосторонню безпекову угоду

У Давосі Президент Володимир Зеленський провів зустріч із Прем’єр-міністром Албанії Еді Рамою, під час якої… Читати більше

Tuesday January 21st, 2025
  • Новини

Закінчення війни в Україні буде офіційною політикою США, – Держсекретар Рубіо

Держсекретар США Марко Рубіо заявив, що закінчення війни росії в Україні буде офіційною політикою Сполучених… Читати більше

Tuesday January 21st, 2025

Цей сайт використовує Cookies.