fbpx
Сьогодні
Фото, відео 16:42 28 Лис 2023

Підлітки підсідають на російський контент у соцмережах: "Колайдер" покликаний це змінити: у чому рішення

Фото: Анастасія Мантач, Олег Переверзєв

У чому проблема?

Попри російсько-українську війну, що триває з 2014 року, українці продовжують споживати російський культурний та освітній контент. Ситуація почала змінюватися на краще тільки з початком повномасштабного вторгнення Росії. Відтоді значно зріс інтерес до інформації українською мовою, зокрема і серед молоді. Та, на жаль, попит досі перевищує пропозицію, виробники контенту наразі не можуть задовольнити потреби всіх аудиторій.

Співзасновник pedan|buro та креативний продюсер ютуб-каналу «Колайдер» Олександр Педан коментує:

«Ми мріємо знищити все російсько-пропагандистське в усіх соцмережах, щоб нашим дітям було достатньо саме україномовного контенту і віримо, що цей контент не просто буде корисним та цікавим, а й буде класним прикладом для створення такої критичної маси українського в усіх соцмережах».

Фото: Анастасія Мантач, Олег Переверзєв

Яке рішення?

«Колайдер» — освітній проєкт для підліткової аудиторії на платформах YouTube, TikTok та Instagram, що має на меті замінити токсичний російський контент. Креативний концепт, розроблений для Суспільного Мовлення продакшн-студією pedan|buro, втілює ідею зухвалої школи майбутнього, де могли б викладати Залізна Людина, Донателло, Айнштайн та інші ікони попкультури.

«Ми ґрунтовно підійшли до нового продукту: провели велике дослідження, щоб зрозуміти, який контент споживають українські підлітки в інтернеті, проаналізували всі дані та розробили креативну концепцію й сформували перелік тем і форматів, із яких починаємо наш канал. Наш "Колайдер" — це про тварин, космос, науку, історію, геймерів, крутих блогерів та інші теми, які гуглять і тікточать українські підлітки», — поділилась керівниця редакції дитячого та підліткового мовлення, продюсерка проєкту від Суспільного Юлія Дичук.

Фото: Анастасія Мантач, Олег Переверзєв

Як це працює?

«Колайдер» — це якісний україномовний контент, присвячений цікавим фактам про все на світі, сміливим науковим експериментам, які втілюються разом з улюбленими блогерами, та дослідженню глибин інтернету. «Колайдер» дозволить підліткам відчути себе кмітливими дослідниками та дізнатися більше про світ навколо; прокачати навички критичного мислення, продемонструє, що сумніватися та перевіряти інформацію — це база, а цікаві знання дають впевненість. У спільнотах соцмереж можна буде знайти однодумців і поринути в цікаву суперечку.

«Ми намагаємося робити наші відео з максимальною кількістю динаміки, яскравої айдентики, візуальних способів, способів драматургічних, сценарних тощо. Та важливо було також поєднати фан із користю, бо весь контент на YouTube-каналі "Колайдер" — корисний. Він містить фактаж, який знадобиться дітям у майбутньому. Звісно, тут ми конкуруємо з пранками, фановими відео на TikTok, яких дивляться дуже багато, та ми переконані, що ось такий "метч" користі та фану — це найкраща формула освітнього контенту, який може бути на YouTube», — зазначила Анастасія Зубченко, креативна директорка pedan|buro та режисерка YouTube-каналу «Колайдер».



На старті «Колайдер» презентує три формати відео:

  • експлейнер-журнал «Та невже?»: загадки космосу, міфи про тварин, українська боротьба, геймери та інші неймовірні речі, які існують в Україні та світі;

Фото: Анастасія Мантач, Олег Переверзєв

  • наукові батли «Хто тут Ейнштейн?»: Влад Шевченко, alyona alyona, Roxolana та інші блогери перевірятимуть свої знання та фізичні можливості;

Фото: Анастасія Мантач, Олег Переверзєв

  • інфотейнмент-ролики «КіберХата»: блогери Валерія Пешикова та Микола Мальчин розкажуть все про віртуальний світ — від крутого до небезпечного.

Фото: Анастасія Мантач, Олег Переверзєв

 

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: