Очільник НАТО: Україні потрібно готуватися до посилення російських ракетних атак
Україні потрібно готуватися до посилення бойових дій та повітряних атак російської федерації.
Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг у Брюсселі на зустрічі міністрів закордонних справ країн Північноатлантичного Альянсу 28 листопада.
Під час виступу на зустрічі міністрів генсек НАТО зазначив, що зараз на лінії фронту в Україні відбуваються інтенсивні бої.
Крім того, як підкреслив Столтенберг, "ми бачили хвилі атак за допомогою дронів по українських містах".
"Ми звичайно розглянемо ситуацію в Україні. Ми бачимо інтенсивні бойові дії вздовж лінії фронту. І ми бачимо хвилі ударів безпілотників по українських містах, об'єктах інфраструктури. І треба готуватися до більшої кількості нападів проти українських міст. Тому дуже важливо, щоб країни-члени НАТО і надалі підтримували Україну", підкреслив очільник Альянсу.
Столтенберг також привітав нещодавні оголошення про допомогу Україні з боку країн-членів НАТО, зокрема, Німеччини, Нідерландів та Румунії.
Нагадаємо, напередодні Столтенберг заявляв, що впевнений у тому, що союзники будуть і надалі надавати Україні значні обсяги військової допомоги.
Що відомо про підготовку України до обстрілів рф
Нагадаємо, що наприкінці жовтня розвідка Британії відзначила тривалу паузу у застосуванні росією авіації далекої дії для ракетних ударів по Україні та пов'язувала це з накопиченням запасу на зиму.
Своєю чергою речник Повітряних сил Юрій Ігнат в ефірі телемарафону також заявляв, що, ймовірно, російська федерація могла взяти паузу в повітряних атаках по Україні для накопичення певної кількості ракет.
Загарбники розуміють, що завдавати удару одними дронами-камікадзе Shahed недостатньо ефективно: адже сили ППО ефективно їх збивають, а також отримують й будуть отримуватиме ще засоби проти БпЛА.
Окрім того, раніше розвідка Британії заявляла, що російська армія напередодні зими вже накопичила значні запаси крилатих ракет для завдавання ударів по енергетичній інфраструктурі України.
Своєю чергою український уряд та Генштаб ЗСУ ухвалили рішення про захист обʼєктів енергетичної інфраструктури.
А в "Укренерго" готуються до найгіршого сценарію взимку та населенню радять по можливості придбати автономні джерела живлення.