Мінреінтеграції: назви кримськотатарською мовою повернуть географічним об’єктам у Криму

У тимчасово окупованому Криму географічним назвам повернуть історичні найменування кримськотатарською мовою.

Про це йшла мова на засіданні Національної комісії з питань кримськотатарської мови, повідомляє Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

Як розповідають у відомстві, кримськотатарську мову використовуватимуть для позначення топонімів, які мають тюркське походження або історичні кримськотатарські найменування.

"Підготовка цього рішення триває на виконання "Закону про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії".

Наразі узгоджуються механізми, які дадуть змогу застосовувати написання топонімів із використанням латинської графіки у медіа та наукових працях", підкреслили у повідомленні.

Окрім того, як наголосили у Мінреінтеграції, назви також змінять на дорожніх вказівниках і при виготовленні мап у комунікації з операторами картографічних сервісів і службами, які обслуговують такі вказівники.

Нацкомісія доручила розробити відповідне рішення Уряду. Цим питанням будуть опікуватися Мінінфраструктури разом із Мінреінтеграції, Постійним Представником Президента України в АР Крим, Меджлісом кримськотатарського народу та Інститутом національної пам'яті.

Що відомо про заміну географічних назв у Криму

Як відомо, після депортації кримських татар у травні 1944 року радянська влада змінила топоніми Криму, аби повністю стерти пам'ять про реальну історію півострова та корінний народ.

До цього кримськотатарське походження мали понад 90 відсотків кримських назв, свідчать історики.

СРСР спочатку змінила назви районів та районних центрів, потім міст, селищ і сіл. Найбільший акт заміни стався в четверту річницю депортації, 18 травня 1948 року.

Були змінені понад тисяча історичних назв, кількість перейменованих вулиць, площ та скверів історики навіть не беруться підрахувати.

Нагадаємо, для того, щоб штучний інтелект заговорив не лише українською, а і кримськотатарською, український стартап Respeecher ініціював проєкт зі збору голосів носіїв кримськотатарської мови.

Свіжі дописи

  • Новини

Фермери Польщі анонсували страйк біля кордону України

Польські фермери мають намір страйкувати перед пунктом пропуску "Медика – Шегині", що на кордоні України.… Читати більше

Friday November 22nd, 2024
  • Новини

ДСНС та гурт ТНМК запустили нове навчання, як підготуватися до відключень світла

В Україні стартував безплатний онлайн-курс "Не стій — вмикай: світло, тепло, інтернет". У навчальних відео… Читати більше

Friday November 22nd, 2024
  • Новини

ЗСУ для роботи в екстремальних умовах отримають всюдихід-амфібію

Чотиривісну машину-амфібію Сили оборони України зможуть використовувати для перевезення різноманітних вантажів. Про це повідомили у пресслужбі Міністерства… Читати більше

Friday November 22nd, 2024
  • Новини

У Пентагоні заявили, що США переглядають ядерну стратегію на тлі посилення потенціалу Китаю та рф

Міністерство оборони Сполучених Штатів на тлі зростаючого ядерного потенціалу Китаю й росії переглядає підходи до… Читати більше

Friday November 22nd, 2024
  • Новини

Прогноз погоди на вихідні 23–24 листопада: зима на порозі

За даними Sinoptik.ua, погода на вихідні в Україні всім переконливо покаже, що зима близько. У… Читати більше

Friday November 22nd, 2024
  • Новини

МАГАТЕ: російські удари пошкодили чотири важливі для ядерної безпеки підстанції в Україні

У ніч на 16 листопада та рано вранці 17 листопада під час російських обстрілів було… Читати більше

Friday November 22nd, 2024

Цей сайт використовує Cookies.