Кордон із Польщею заблокувала Німеччина, в довгій черзі опинилися і фури: що відомо
Митні служби ФРН почали блокувати польські фури та легкові автомобілі на кордоні Німеччини та Польщі, внаслідок чого транспортні засоби вишикувалися в довгу чергу.
Про ситуацію розповів український перевізник Сергій Владі у своєму Instagram.
Однак, як повідомив перевізник, блокування ніяк не пов'язане із ситуацією на польсько-українському кордоні.
Як зазаначають, німецька сторона проводить ретельну перевірку всіх автомобілів на кордоні у рамках посиленої боротьби з нелегалами.
Владі також опублікував відео, на якому видно велику колону машин, як стверджує він, польських поблизу німецького кордону.
Зазначимо, що проблеми з рухом на кордоні Німеччини розпочалися з середини жовтня, коли ФРН повернула митний контроль для сусідніх країн через потік нелегалів та контрабанди.
За словами Владі, фури знаходяться на боці Німеччини на трасі Берлін – Дрезден – Вроцлав.
"Німецький ZOLL (Bundeszollverwaltung, митна служба ФРН. – Ред.) гальмує усі польські фури та легкові авто. Нас навіть не зупиняли", – повідомив він.
Своєю чергою український журналіст Віталій Глагола уточнив, що кожен польський автомобіль німці "ретельно перевіряють".
Нагадаємо, тимчасовий митний контроль на кордоні з Польщею, Чехією та Швейцарією у Німеччині запровадили з 16 жовтня 2023 року. Контроль також здійснюється на кордоні ФРН з Австрією.
Причиною стала боротьба з нелегальними мігрантами, контрабандою та торгівлею людьми. Тому нинішнє ускладнення руху пов'язане не із ситуацією на польсько-українському кордоні, а з проведенням рейдів німецькими правоохоронцями та митниками.
Перевізники припускають, що ця криза може вплинути на те, що контроль на німецькому кордоні буде постійним, навіть незважаючи на перебування країни в Європейському Союзі та Шенгенській зоні.
Латвія пропонує стати посередником у перемовинах із розблокування кордону України та Польщі
Що відомо про перекриття українсько-польського кордону
Як повідомляв Рубрика, польські перевізники розпочали безстроковий протест 6 листопада.
Верховна Рада 22 листопада звернулася до нових Сейму і Сенату Польщі з пропозицією щодо розблокування кордону для перевізників.
Своєю чергою українська сторона створила штаб допомоги водіям, заблокованим на кордоні. За кожним із трьох пунктів закріплено координатора, який перебуває на постійному зв'язку.
У Польщі біля пункту пропуску "Корчева – Краковець", де польські перевізники блокують кордон, помер уже другий український водій. Також Київ почав збір даних для евакуації українських водіїв, оскільки погодити її на переговорах із місцевою й центральною владою Польщі та ЄС не вдалось.
Окрім того, польські фермери, які долучилися до блокади перевізників на кордоні з Україною, попри те, що спочатку планували блокувати перетин кордону до суботи, хочуть продовжити свій протест 24 години на добу до 3 січня.
До того ж президент України Володимир Зеленський вважає, що ситуація, що виникла на кордоні Польщі та України, сталася "через деякі політичні кроки наших сусідів". І полякам треба дати трохи часу, "все потеплішає".
Польські протестувальники не виключають повної блокади кордону.