Безпекові гарантії: Україна та Італія розпочали перемовини щодо двосторонньої угоди

За дорученням президента Володимира Зеленського розпочалися переговори з Італією щодо укладення двосторонньої угоди про безпекові гарантії для України, як це передбачено Спільною декларацією країн G7.

Про це пише Рубрика, посилаючи на пресслужбу Офісу президента України.

Як повідомляють, за дорученням Президента України та керівника Офісу Глави держави розпочато перший раунд консультацій з Італійською Республікою щодо укладення двосторонньої угоди про безпекові гарантії, як це передбачено Спільною декларацією G7 про підтримку України.

Фото: ОПУ

Українську переговорну групу очолив заступник керівника Офісу Президента Ігор Жовква.

"Україна вже розпочала двосторонні консультації з усіма країнами G7, включно з Італією. Саме Італія головуватиме в "Групі семи" наступного року. Ми цінуємо значний внесок наших італійських друзів у захист України та наближення спільної перемоги.

Надання Італією гарантій безпеки Україні стане важливим кроком до наближення членства нашої держави в ЄС і НАТО", підкреслив заступник керівника Офісу Глави держави.

Співрозмовники обговорили підходи до наповнення й формату майбутньої двосторонньої угоди, а також узгодили графік подальшої комунікації.

Що відомо про гарантії безпеки від країн-партнерів

У Вільнюсі 11 та 12 липня відбувся саміт країн НАТО, однієї з головних тем якого була Україна.

У підсумковому комюніке саміту, оприлюдненому на сайті Альянсу, Глави держав та урядів країн Північноатлантичного альянсу визнали прогрес України на шляху євроатлантичної інтеграції та підтвердили, що майбутнє України – у НАТО.

Окрім того, Глави держав та урядів країн-членів НАТО погодилися скасувати вимогу про План дій щодо членства для України та заявили, що нададуть запрошення Україні приєднатися до Альянсу після "виконання умов".

До того ж, лідери країн "Групи семи" (G7) погодили на полях саміту НАТО у Вільнюсі "Спільну декларація про підтримку України" (Joint Declaration of Support for Ukraine).

Нагадаємо, що президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляйєн вважає, що члени Північноатлантичного Альянсу можуть надати Україні низку гарантій безпеки, що полягають у забезпеченні країни необхідним озброєнням, до того, як вона приєднається до НАТО.

Як повідомляв Зеленський станом на 2 серпня до спільної декларації Групи семи про так звані "гарантії безпеки" для України уже приєдналися 12 країн.

Свіжі дописи

  • Новини

Військовий розповів, як вдається визначати окупантів, які переодягаються у форму ЗСУ

На фронті російські війська взяли за тактику переодягатися у форму Збройних сил України. Проте українські… Читати більше

Friday November 15th, 2024
  • Новини

Чи варто поєднувати грудне молоко та дитячу суміш: переваги і недоліки

Існує безліч причин, через які жінки обирають змішане вигодовування. Коли воно необхідне, як його правильно… Читати більше

Friday November 15th, 2024
  • Новини

Міноборони офіційно допустило до експлуатації ЗСУ бронеавтомобіль “Зубр”

Міністерство оборони кодифікувало та допустило до експлуатації Збройних сил України бронеавтомобіль підвищеної прохідності "Зубр", який… Читати більше

Friday November 15th, 2024
  • Новини

росіяни активно риють окопи на березі окупованого Криму

російські загарбники активно окопуються вздовж узбережжя Євпаторії, чекаючи удару Сил оборони. Через дефіцит особового складу… Читати більше

Friday November 15th, 2024
  • Новини

Художники, дизайнери та фотографи можуть долучитися до акції “Подаруй листівку Львову”: у чому рішення

З різних регіонів України й з-за кордону художники, дизайнери й фотографи можуть долучитися до акції… Читати більше

Friday November 15th, 2024
  • Новини

Синусит и его симптомы: когда идти к врачу

Синусит – частое ЛОР-заболевание, сопровождающееся воспалительным процессом в носовых пазухах. При появлении первых характерных симптомов… Читати більше

Friday November 15th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.