Фото: Depositphotos
Про це повідомляє Science Translational Medicine, інформує Рубрика.
У чому проблема?
Міжхребцева грижа — це випинання диска, розташованого між двома хребцями, з розривом стінки (фіброзного кільця), і видавлюванням вмісту диска (пульпозного ядра) за його межі.
Не варто ставитися до грижі легковажно.
Грижа міжхребцевого диска небезпечна, насамперед, тим, що:
Результатом такого впливу стає порушення кровообігу, порушення іннервації (нервової регуляції) органів малого таза та нижніх кінцівок.
Це може викликати повне або часткове порушення рухових функцій (параліч) кінцівок і внутрішніх органів.
Яке рішення?
Науковці створили пластир із нановолокон, який здатен швидко загоювати рани після операції по видаленню міжхребцевої грижі і не допускати її повторній появі в майбутньому.
Як це працює?
Вчені Пенсильванського університету розробили пластир, що використовує механічно активовані мікрокапсули. Він сприяє швидкому та ефективному відновленню фіброзного кільця міжхребцевого диска після операції.
Зазвичай, якщо грижа потребує лікування, медики застосовують мікродискектомію.
Ця процедура часто залишає фіброзне кільце диска вразливим до подальших ушкоджень, тобто можуть виникати повторні грижі.
Пластир слід накладати одразу після операції, тоді він виконуватиме дві функції:
В основі пластиру – біосумісні полімерні нановолокна. Вони імітують каркасну структуру колагенових волокон фіброзного кільця.
Також у складі є капсули, які вивільняють протизапальні сполуки у відповідь на природні рухи хребта і так сприяють загоєнню й зменшенню болю.
Вперше пластир випробували на козах. Їм хірургічно зімітували грижу міжхребцевого диска.
Через чотири тижні використання науковці спостерігали запобігання фібріотичному переродженню диска та некрозу фіброзного кільця.
Також межа між внутрішініми і зовнішніми шарами міжхребцевого диска стала чіткішою.
Науковці планують провести випробування пластиру на людях.
Нагадаємо, українські винахідники розробили інноваційні накладки для ран та опіків, дезінфікуючи розчини, препарати для знезараження води, які зараз ефективно працюють на фронті.
Як повідомлялось раніше, вчені з університету Ватерлоо створили нову пов'язку на основі гідрогелю, яка допоможе полегшити процес їхньої зміни. Новизна полягає у її здатності безболісно відокремлюватися від шкіри пацієнта при охолодженні.
Нагадаємо, у Барселоні науковці створили прототип штучної матки для недоношених дітей, які народилися на 6 місяці вагітності та менше.
А також Рубрика повідомляла, що американські дослідники з Університету Пенсильванії створили інсулін на рослинній основі, із салату-латуку. Він містить три пептиди, які є природними в інсуліні, і його можна вживати перорально – без уколів.
Україна зі Сполученими Штатами Америки веде перемовини про угоду щодо рідкісноземів. Керівник Офісу президента зазначив,… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський розповів, що Сполучені Штати продовжують надавати Україні допомогу, нічого не зупинено.… Читати більше
Солдати російської федерації, ймовірно, розстріляли українських військових, яких взяли в полон у Курській області. У… Читати більше
Глава держави Володимир Зеленський заявив про готовність піти зі своєї посади в обмін на мир… Читати більше
Президент Володимир Зеленський у зв'язку з третьою річницею повномасштабного вторгнення рф дає пресконференцію, яка проходить… Читати більше
Глава ГУР Кирило Буданов заявив, що вірить в закінчення війни в Україні в 2025 році,… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.