Про це пишуть Факти, інформує Рубрика.
У чому проблема?
Досвід пережитої війни впливає на людину на багатьох рівнях, включаючи мозок, думки, дух, взаємини із рідними та друзями.
Під час війни реакція психіки людини буває різною: від помірного і тимчасового стресу, до важких психічних травм, які мають негативні наслідки для здоров'я, включаючи депресію, зловживання психотропними речовинами і постравматичний стресовий розлад (ПТСР).
Ба більше, дослідження проведене науковцями із США доводить, що травматичні події війни можуть мати довгостроковий вплив на здоров'я та благополуччя.
Яке рішення?
Собаки можуть не лише захищати й рятувати, а й лікувати.
В Ужгороді впроваджують проєкт підтримки ветеранів війни у боротьбі з психологічними травмами за допомогою чотирилапих друзів.
Як це працює?
У кінологічному центрі поліції Закарпаття професійні кінологи упродовж двох місяців спеціально тренували для каністерапії трьох цуценят породи бельгійська вівчарка – малінуа.
Грайливі та активні собаки-терапевти вже познайомилися зі своїми новими власниками й тепер допомагатимуть захисникам чимшвидше відійти від страху та тривог, пережитих на війні, та адаптуватися до мирного життя.
"Каністерапія використовується у багатьох країнах світу, зокрема в США після війни у В'єтнамі. Сьогодні ми перші в Україні, які спробували впровадити каністерапію. І бачимо, що є результат. Цуценята стануть справжніми помічниками ветеранів", – розповів голова Закарпатської ОВА Віктор Микита.
За його словами, зазвичай такий вид терапії психологи застосовують у роботі з військовими під час проведення сеансів.
"Ми вирішили піти далі – виховувати і тренувати собак, щоб безкоштовно віддати їх ветеранам", – сказав голова ОВА.
Для каністерапії відібрали трьох цуценят породи малінуа. Їх купили для ветеранів волонтери.
Два хлопчики і дівчинка, їм майже 5 місяців. Професійні кінологи упродовж двох місяців їх тренували. З ними гралися, вигулювали і вчили розпізнавати звуки та бути дружніми до людей.
"Малінуа – дуже гіперактивна порода собак. Їй цікаво взаємодіяти з людьми, їй цікаво гратися. Ми виховуємо цуценят, щоб були спокійними і врівноваженими стосовно людей", – розповідає інструкторка-кінологиня Вікторія Гайдош.
Саме навчання полягає в тому, щоб собаки орієнтувалися на людей, щоб ветеран під час прогулянки з цією собакою отримував тільки задоволення, безмежну любов і підтримку.
Поки собак-терапевтів тренували, ветерани, що хочуть їх безкоштовно отримати, подавали онлайн-заявку на порталі Допомога Закарпаття. З ними спілкувалися спеціалісти.
Собак-терапевтів віддають у родину тим захисникам, хто найбільше потребує реабілітації.
Цуценята вже зустрілися із новими господарями. Кінологи вчать захисників контактувати із собакою-лікарем. Після навчання і знайомства чотирилапі житимуть у сім'ях героїв.
Боєць із позивним Депутат воював у одному зі спецпідрозділів і перебував у найскладніших точках фронту. Він пережив усі жахи війни. Та поруч із цуценятком породи малінуа серйозний і відважний чоловік вмить змінюється. Він радісний і сяє від щастя, посмішка не сходить із його обличчя.
Спеціально навчена собака-терапевт на відмінно справляється зі своїм завданням і лікує душу героя.
Його сім'я вже мала вдома собаку такої породи. Тоді це був просто друг. Тепер – справжній чотирилапий лікар, який допоможе чоловікові відійти від тривог і страхів та адаптуватися до мирного життя.
"Я щасливий, дуже! Бо мені дуже подобається ця порода собак. І взагалі вони одні з найрозумніших тваринок. Вони – собаки для душі. Тому що активні, не дають, щоб в голову лізли якісь дурні думки. Вони своїми емоціями показують лише щирі почуття, приємні", – каже захисник.
Ще одне цуценя потрапило до родини військових. Дмитро з позивним Троль на війні із 2015 року.
Колишній підприємець мобілізувався, був прикордонником на Донеччині. У 2019 року звільнився зі служби. Повномасштабна війна застала його у Швеції. Чоловік працював далекобійником.
Троль одразу ж повернувся в Україну і 28 лютого 2022 уже був на війні. Воював у Бахмуті.
Вдома – з кінця липня. Його дружина – бойова медикиня. Каже, була єдиною жінкою на увесь батальйон. Подружжя зізнається, що про домашнього улюбленця мріяли давно. Тепер матимуть вірного друга і помічника.
"Емоції переповнюють. Так! А що, не видно? Там вибухів нема позаду, емоційних?" – радісно каже Троль.
Захисники зізнаються, що хвостаті терапевти із перших секунд контакту із ними допомагають їм:
Такою і має бути ця терапія.
Собаки допомагають:
Програму Собака для ветерана закарпатська влада разом з волонтерами обіцяє продовжувати.
Тренуватимуть нових цуценят, щоб підтримати захисників і членів їхніх сімей і допомогти їм подолати наслідки війни.
Довідка
Каністерапія – це метод позитивного впливу спеціально навчених і відібраних собак на психоемоційний стан людей. Це новий для України метод реабілітації. Його запозичено з Америки, де собак успішно використовують в роботі із психологічними травмами військових.
Нагадаємо, раніше у Нацгвардії розповіли як впливає каністерапія на лікування військових.
Також "Рубрика" дізналася, як у Запоріжжі ветеранам та їхнім сім'ям допомагають сертифіковані собаки-терапевти Аш, Берта, Мотіко та Лінда. Читайте докладніше у нашому матеріалі: "Каністерапія та реабілітація військових: як це працює?".
У Близнюківській громаді Харківської області розпочали будівництво нового підземного укриття на базі центральної районної лікарні.… Читати більше
Ремонтно-евакуаційна бронемашина WZT-3 офіційно допущена до використання у підрозділах Сил оборони України. Міноборони провело кодифікацію… Читати більше
Напередодні новорічних свят благодійний фонд "Юлині бабусі" організував акцію допомоги "Таємний Санта для стареньких з… Читати більше
Україна неодноразово застосовувала далекобійні засоби для ураження легітимних військових цілей на тимчасово окупованих територіях. Однак… Читати більше
Благодійний фонд "Твоя опора" 15 листопада розпочав в Україні щорічну акцію "2 000 подарунків до Нового року",… Читати більше
Кандидат Дональда Трампа конгресмен від Флориди Метт Гетц відкликав свою кандидатуру на посаду генерального прокурора… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.