На Одещині через хурделицю перекрили трасу Одеса-Рені: на дорогах і вулицях хаос
26 листопада Одеську область накрила снігова хуртовина, внаслідок чого через негоду більше сотні населених пунктів залишился без світла, в Одесі штормовий вітер повалив 14 дерев. На трасі М15 Одеса – Рені заборонили рух будь-якого транспорту.
Про це пише Рубрика, посилаючись на Фейсбук Служби відновлення та розвитку інфраструктури в Одеській області.
Як повідомили в установі, рух на дорогах області ускладнений:
- поблизу села Красна Коса перекинулась вантажівка із зерном,
- біля села Новокам'янка автобус із 22 пасажирами з'їхав у кювет.
У Службі зауважили, що на трасі М15 Одеса – Рені рух заборонили для всіх видів транспорту до подолання наслідків негоди.
Також обмеження в русі для вантажівок ввели на трасі М-05 Київ – Одеса.
Протягом дня синоптики прогнозують мокрий сніг, дощ та ожеледицю, вітер північно-східний, 25-30 м/с.
Нагадаємо, що за даними Sinoptik.ua, погода на вихідних буде неоднорідною, але загалом вельми некомфортною — із сильними снігопадами в одних регіонах і дощами з пронизливим вітром в інших.
У Київській, Чернігівській, Черкаській, Вінницькій, Кіровоградській, Одеській та Миколаївській областях очікується снігопад. Тому місцева влада закликає утриматися від поїздок власним автотранспортом, а пішоходам бути дуже уважними поблизу проїжджої частини.
В Одеській міській раді повідомили, що станом на 11:00 в Одесі повалено 14 дерев, комунальники ліквідують наслідки негоди.
Без електрики через негоду залишаються 116 населених пунктів області, повідомили "ДТЕК Одеські електромережі".
Найбільше постраждали Ізмаїльський та Одеський райони. 55 бригад енергетиків залучено до ремонту 41 повітряної лінії, що живить 754 трансформаторні підстанції.
Народні прикмети 25–26 листопада
Якщо 25 листопада падав сніг, наші предки вважали, що прийдешня зима також буде сніжною, а ранковий туман цього дня віщував потепління на найближчі тижні. Зграйки снігурів на деревах біля осель "передбачали" суворі морози незабаром.
Дощі 26 листопада також вважалися прикметою морозної і сніжної зими. Зате ворони, що голосно кричали на деревах, мали "накаркати" тепло аж до січня.