Про це повідомляють у Міністерстві охорони здоров'я, інформує Рубрика.
У чому проблема?
Наразі виробники, дистриб'ютори лікарських засобів та представники фармацевтичних компаній продовжують налагоджувати зв'язки з медичними та фармацевтичними працівниками для просування своєї продукції.
Такі зв'язки можуть підкріплюватись роздачею сувенірної та брендованої продукції, подарунками і навіть преміями від представників фармацевтичної промисловості.
Яке рішення?
Уряд підтримав законопроєкт, який заборонить виробникам та дистриб'юторам лікарських засобів, а також представникам фармацевтичних компаній співпрацювати з медичними та фармацевтичними працівниками.
Як це працює?
У законопроєкті передбачили перелік дій, які впливають на об'єктивність та ефективність роботи лікарів і фармацевтів.
Документ має на меті не допустити призначення ліків під впливом прямих чи непрямих фінансових стимулів.
"Він передбачає, що лікарі, фармацевти та спеціалісти з реабілітації не матимуть права безпосередньо чи через інших осіб вимагати, просити та одержувати ані кошти, ані іншу вигоду за призначення лікарських засобів конкретного виробника. Заборона поширюватиметься і на медичні вироби та допоміжні засоби реабілітації", – зазначають у МОЗ.
Також документом передбачено заборону використовувати для призначення ліків бланки фармкомпаній, які містять рекламну інформацію.
"Окрім того, фармацевти при відпуску лікарських засобів на прохання покупця будуть зобов'язані надати достовірну інформацію про наявні аналоги. Провізор не має приховувати інформацію про ліки з аналогічною діючою речовиною за нижчою ціною, керуючись власною вигодою", – стверджують у міністерстві.
Довідка
28 липня 2022 року Верховна Рада ухвалила Закон "Про лікарські засоби", згідно з яким законодавство України і Європейського Союзу щодо лікарських засобів будуть використовувати однакову термінологію та впроваджувати єдині правила регулювання фармацевтичного ринку.
Нагадаємо, що з серпня придбати антибіотики в українських аптеках можна буде лише за наявності рецепту — паперового або електронного. Відпуск цих препаратів за призначенням лікарям не є новою нормою, такий механізм і раніше діяв в Україні. Проте додатково вводиться цифровий інструмент. Детальну інформацію проте що зміниться у аптеках та лікарнях читайте у матеріалі Рубрика.
Також повідомлялось, що Міністерство охорони здоров'я України ініціює пришвидшення введення в дію Закону "Про лікарські засоби".
Окрім того, Кабінет міністрів України змінив вимоги до відкриття аптек у селах та селищах, переглянувши нормативи мінімальної площі для таких закладів.
Президент України Володимир Зеленський у суботу, 22 лютого, провів телефонну розмову з премʼєр-міністром Нідерландів Діком… Читати більше
В угорському Центрі української культури та документації за участі громади та дипломатів пройшла презентація книги… Читати більше
У Бучі Київської області створять в парку "Диво" унікальний освітній простір – екоклас, де діти… Читати більше
Два роки тому військового Андрія Даньо з Івано-Франківська офіційно визнали загиблим після важкого поранення. Та… Читати більше
22 лютого, внаслідок російського удару керованими авіаційними бомбами по місту Костянтинівка Донецької області, щонайменше 2… Читати більше
Уже дев'ятий день на Чорнобильській атомній електростанції продовжують ліквідовувати наслідки удару російського безпілотника по об’єкту… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.