Про це уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив у Телеграмі, інформує Рубрика.
"Сьогодні привертаю увагу до одного з найпоширеніших порушень прав людини в сучасному світі — насильства стосовно жінок. Воно проявляється у фізичних, сексуальних, психологічних, економічних формах", – заявив омбудсмен.
За його словами, свобода від насильства в умовах війни набула особливого значення і стала основним правом людини.
Усі порушники цього права повинні бути покарані національними та міжнародними судами.
Відсьогодні стартує міжнародна акція "16 днів проти насильства" задля активізації роботи органів державної влади та громадськості та з метою підвищення обізнаності населення.
На знак підтримки учасники акції пов'язують помаранчеву стрічку на одяг як символ протидії домашньому насильству.
"Долучайтеся до акції! Не залишайтеся осторонь, не замовчуйте, не виправдовуйте насильство", – закликав Лубінець.
Довідка
Генасамблея ООН 17 грудня 1999 року оголосила 25 листопада Міжнародним днем боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок.
Щорічно, починаючи із 1991 року, цього дня стартує всесвітня Кампанія "16 днів проти гендерного насильства" (25 листопада – 10 грудня).
Ця міжнародна акція, ініційована Першим всесвітнім інститутом жіночого лідерства 1991 р., має на меті привернути увагу громадськості до проблеми:
А головне, має на меті сприяти утвердженню ненасильницької ідеології.
Тож важливо кожному і кожній усвідомити — про проблему не треба мовчати! Жертвам варто звертатися за допомогою до поліції та інших компетентних органів. Кривдник має бути покараний.
За інформацією ПРООН, від фізичного домашнього насильства в Україні страждають близько двох мільйонів людей.
Більш як у 80% це насильство чоловіків проти жінок. Щороку від домашнього насильства гинуть 600 українських жінок.
Як повідомляла Рубрика, за вісім місяців 2023 року в Україні правоохоронці зареєстрували понад 192 тисячі заяв про домашнє насильство.
Також у Червонограді Львівської області запрацював центр для постраждалих від домашнього насильства.
Окрім того, четвертого квітня у столиці відкрили перший в Україні тренінговий центр психологічної підтримки — Київський центр стресостійкості. "Рубрика" дізнавалася, як він працює і кому допоможе це рішення.
Загалом в Україні працюють уже 11 Центрів допомоги врятованим, які безкоштовно надають комплексну підтримку з різних питань.
"Рубрика" зібрала номери гарячої лінії для ветеранів, підлітків та постраждалих від насильства, за якими можуть допомогти впоратися з емоційним виснаженням та почуттями, що здаються сильнішими за вас самих.
Поліція Києва розпочала кримінальне провадження за фактом побиття 13-річної школярки в Оболонському районі столиці. Інцидент… Читати більше
У п'ятницю вночі, 24 січня, дрони Служби безпеки України та Сил спеціальних операцій Збройних сил… Читати більше
Війська росії вночі, 24 січня, обстріляли селище Зеленівка Херсонської області, внаслідок чого знищено кілька вантажівок,… Читати більше
На війні, захищаючи Україну, загинув 30-річний австрійський доброволець. Відповідну інформацію австрійської газети Östrerreich (oe24) підтвердили… Читати більше
Ці вихідні обіцяють стати справжньою зимовою казкою — тепла, м’яка погода налаштує на прогулянки, поїздки… Читати більше
Как выбрать VPS на Windows? Если ваша работа связана с продуктами Microsoft, такими как ASP.net,… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.