Рішення для перемоги: у Запоріжжі створили робота-сапера для ЗСУ та рятувальників
У Запоріжжі інженери та учні "Школи робототехніки" створили робота-сапера для потреб Збройних сил та надзвичайників.
Про це пише Рубрика, посилаючись на сюжет "5 каналу".
У чому проблема?
Україна через російську агресію стала найбільш замінованою країною у світі. Площа забрудненої мінами деокупованої території нині становить близько 45 000 кв. км, а за повної деокупації території України вона збільшиться ще приблизно на 190 000 кв. км.
Як відомо, найбільш замінованими, за даними ДСНС, є Київська, Сумська, Чернігівська, Миколаївська, Запорізька, Харківська, Херсонська області та Донбас. Щоб очистити ці території, потрібно мінімум 10 років.
Запорізькі розробники розповідають, що до війни робота створювали для роботи в цивільному середовищі. Його мали використовувати в енергетиці або сільському господарстві.
Яке рішення?
Однак повномасштабне вторгнення російської федерації внесло свої корективи та змусило розробників адаптувати винахід для нової роботи, а саме для розміновування українських територій.
Цей проєкт є спільною розробкою викладачів та вихованців "Школи робототехніки".
Як це працює?
Для цього робота обладнали:
- відеокамерами,
- спеціальною механічною рукою.
У такий спосіб він зможе бути корисним для:
- військових саперів, щоб вони мали можливість безпечно обстежувати території,
- рятувальників ДСНС під час проведення контрольованих підривів вибухонебезпечних предметів.
"Робот стане у пригоді саперу, коли йому треба пройти до того місця, де визначили, що там прилетів якийсь предмет. До того ж допоможе пройти місцевістю з розтяжками. Також він має камери, що допомагають чітко ідентифікувати предмети", розповіли розробники
Вартість винаходу — орієнтовно 200 000 грн.
Окрім того, попри невелику кількість естонського населення та обмежену економічну потугу, балтійська країна систематично допомагає Україні. Цього разу вона передала робота-сапера для розміновування українських територій.
Також морські піхотинці 36-ї бригади імені Білинського поділилися архівним відео початку наступальних дій на півдні, на якому видно, як військові долають мінні укріплення ворога.
До того ж "Рубрика" на власні очі побачила, як відбувається розмінування, та розпитала піротехніків про правила безпеки для цивільних. Читайте докладніше у нашому матеріалі: "Навіть ми, сапери, не знаємо всіх підступних механізмів цих мін": розмінування територій і водойм на Київщині та правила безпеки".