Про це заявила Прем'єр-міністр Литви Інгріда Шимоніте на спільній з Президентами України та Швейцарії пресконференції у Києві, повідомляє Рубрика, посилаючись на Укрінформ.
«Я рада бачити, скільки було досягнуто за рік з моменту започаткування програми «Зерно з України». Це демонструє, що Україна продовжує і буде продовжувати годувати весь світ. Литва долучалася до цієї ініціативи минулого року, і сьогодні ми виділяємо додатково 2 млн євро, які надійдуть в Україну до кінця цього року», – сказала Шимоніте.
Вона також зауважила, що Росія намагається використати ситуацію в Чорному морі, щоб перешкодити експорту українського зерна і домогтися скасування санкцій.
«Але це не спрацює. Ми відпрацьовуємо альтернативні шляхи експорту зерна, зокрема, «Шляхи солідарності», а також нові зернові коридори. Ми будемо готові підвищити транзитні спроможності наших портів для українського експорту, і це створить ще одну можливість – коридор через Балтійське море для експорту українських продуктів, незважаючи на спроби Росії», – зазначила прем'єрка Литви.
Як повідомлялося, Чорноморським гуманітарним коридором, безпеку якого забезпечують Військово-морські сили ЗСУ, станом на 24 листопада вже пройшли 153 цивільні судна, які перевезли 5,6 млн тонн зерна та інших вантажів.
Нагадаємо, як раніше повідомляла Рубрика, 24 листопада прем'єр-міністр Литви Інгріда Шимоніте прибула з робочим візитом до Києва.
Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль зустрівся з Прем'єр-міністром Литви Інгрідою Шимоніте. Сторони обговорили зміцнення оборонних можливостей України, зокрема, посилення протиповітряної оборони. Також мова йшла про Формулу миру Президента України Володимира Зеленського, якій Литва висловила повну підтримку. Крім того, у фокусі розмови урядовців двох країн була енергетична безпека, відновлення справедливості, конфіскація заморожених російських активів.
За підсумками зустрічі двох прем'єр-міністрів підписано спільну заяву, в якій, зокрема, підкреслено важливість створення спеціального трибуналу, котрий має засудити винних у війні та злочинах проти України.
Також підписано Угоду про технічне та фінансове співробітництво, яка передбачає спрощення реалізації проектів допомоги України з боку Литви, зокрема в частині постачання різного обладнання, передачі технологій, впровадження реформ на шляху України до Європейського Союзу.
Варто зазначити, від початку повномасштабного вторгнення фінансова допомога Литви нашій державі склала понад 1 млрд євро.
У Румунії оголосили результати екзитполів на виборах президента. Попередньо, до другого туру виборів проходять чинний… Читати більше
У музеях Ватикану одночасно з’явилося вісім аудіогідів українською мовою. Також перша леді Олена Зеленська передала… Читати більше
Заступник міністра внутрішніх справ Богдан Драп'ятий нагадав, що з 25 листопада в Україні розпочнеться добровільне… Читати більше
Пункт пропуску "Шегині - Медика", який від вчора блокували польські фермери, розблоковано. Про це повідомляє… Читати більше
Дизайнер Роб Галліфакс з Великої Британії створив найбільшу в світі гральну карту, яка має висоту… Читати більше
Міжнародний науково-популярний часопис National Geographic представив щорічну підбірку найкращих фото. У цьому році відмітили роботи… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.