Європол створив робочу OSINT-групу для розслідування воєнних злочинів рф

Європол створив нову Оперативну робочу групу для надання допомоги в поточних розслідуваннях основних міжнародних злочинів, скоєних в Україні після вторгнення в країну російських збройних сил у лютому 2022 року.

Про це повідомляє пресслужба Європолу, пише Рубрика.

Зауважують, що з початку війни OSINT доступна в Інтернеті на безпрецедентному рівні. Головним чином завдяки зростанню важливості Інтернету та соціальних мереж.

Така розвідувальна інформація може значно допомогти слідчим у перевірці та реєстрації випадків воєнних злочинів.

Як зазначають, ця робоча група має на меті допомогти ідентифікувати підозрюваних та їхню причетність:

  • до воєнних злочинів,
  • злочинів проти людяності чи злочинів геноциду, скоєних в Україні, шляхом збору та аналізу розвідданих із відкритих джерел (OSINT).

Через величезну кількість інформації, яка доступна в Інтернеті, і вплив основних міжнародних злочинів на світову спільноту в цілому, міжнародна співпраця є неоціненною.

Створеною групою керують:

  • відділ боротьби з міжнародними злочинами голландської поліції (Nationale Politie),
  • Федеральне управління кримінальної поліції Німеччини (Bundeskriminalamt) за підтримки Європолу та його проєкту аналізу основних міжнародних злочинів (AP CIC).

На цей момент 14 країн погодилися призначити спеціальні OSINT-підрозділи робочій групі для підтримки пріоритетних запитів від України, інших країн та Міжнародного кримінального суду.

Група також може звертатися за підтримкою та співпрацею з боку нечленів Групи, агенцій ЄС, неурядових організацій або приватних компаній.

Країни-учасниці: Бельгія, Франція, Німеччина, Ірландія, Італія, Литва, Нідерланди, Португалія, Словацька Республіка, Словенія, Іспанія, Норвегія, Великобританія, Сполучені Штати Америки.

Нагадаємо, у вересні цього року президент Володимир Зеленський зустрівся з прокурором Міжнародного кримінального суду. Тоді повідомили, що крім ордера на арешт путіна, будуть і інші результати. Сторони обговорили наближення реальної відповідальності за російські воєнні злочини.

Окрім того, Міжнародний кримінальний суд відкрив свій офіс у Києві вранці 14 вересня.

Як писала Рубрика, першим у цілій низці ухвал, які визнаватимуть порушення російською федерацією міжнародного права, може стати рішення Міжнародного суду ООН у справі "Україна проти Росії".

Свіжі дописи

  • Новини

Генштаб: ворог найактивніше штурмував позиції ЗСУ на трьох напрямках, загалом на фронті відбулися 179 боїв

Минулої доби, 4 січня, найактивніше ворог атакував Покровський та Курахівський напрямки: там Сили оборони відбили 73… Читати більше

Sunday January 5th, 2025
  • Новини

Окупанти атакували КАБами Чернігівщину: відомо про 7 поранених, пошкоджено лікарню, кафе, будинки

У Чернігівській області пізнього вечора, 4 січня, російські загарбники скинули чотири керовані авіаційні бомби на… Читати більше

Sunday January 5th, 2025
  • Новини

На Сумщині завершили рятувальні роботи після російського удару по багатоповерховому будинку

Пізно ввечері 4 січня в селищі Свеса Шосткинського району Сумської області надзвичайники завершили аварійно-рятувальні роботи… Читати більше

Sunday January 5th, 2025
  • Новини

У Запорізькій області завершують будівництво третьої підземної школи

У Запорізькій області добудовують третю підземну школу. В освітньому закладі навчатимуться 1000 дітей у дві… Читати більше

Saturday January 4th, 2025
  • Новини

Лінія фронту проходить за два кілометри від центру Куп’янська. Окупанти б’ють з усіх типів озброєння, – начальник МВА

Росіяни б'ють з усіх типів зброї по центральній частині населених пунктів Куп'янської громади. Проте тут ні… Читати більше

Saturday January 4th, 2025
  • Новини

Оформлення закордонного та паспорта громадянина одночасно: у ЦНАПі буде доступна нова послуга

Уряд ухвалив проєкт розпорядження, який передбачає зміни до переліку адміністративних послуг, які надаються органами виконавчої… Читати більше

Saturday January 4th, 2025

Цей сайт використовує Cookies.