Про це повідомляє "Рубрика".
Попри великий прогрес України в аспекті гендерної рівності, у деяких питаннях залишається дисбаланс.
Щоб змінити ситуацію на краще, потрібні зусилля і держави, і активісток, готових показувати власний приклад. Цей приклад має бути видимим для всього суспільства.
Співзасновниці "Українського Жіночого Конгресу" Олена Кондратюк, Марія Іонова та Світлана Войцеховська заснували нагороду "Відзнака за визначні досягнення у сфері розвитку гендерної рівності та жіночого лідерства імені Мері О'Хейген".
Першу її лауреатку визначили учасниці команди ГО "Український Жіночий Конгрес" та оголосили під час сьомого "УЖК" у Києві.
Наталія Лелюх так прокоментувала отримання відзнаки:
"Це нагорода тим жінкам, які приходять до мене на прийом. Цю відзнаку отримує та жінка, яка фарбує губи в червоний попри безсонну ніч. Це та жінка, яка біля Куп'янська бігла за мною і кричала: "Почекайте, я забула вам віддати шкарпетки! Я сплела шкарпетки для ЗСУ". Я пишаюсь нашими українськими жінками і тими діями, які вони роблять щодня. Кожна наша жінка, яка живе в Україні, варта нагороди".
Наталія Лелюх — акушерка-гінекологиня, популяризаторка доказової медицини, засновниця "Жіночого клубу" для жінок та дівчат, які цікавляться і дбають про своє здоров'я. Під час великої війни вона їздить на деокуповані території з ліками та надає медичну допомогу місцевим мешканцям і військовим.
Співзасновниці УЖК вважають Мері О'Хейген, на честь якої назвали відзнаку, однією з матерів-засновниць своєї громадської організації.
Мері О'Хейген працювала в Україні протягом п'яти років після Революції Гідності, очолювала український офіс Національного Демократичного Інституту (NDI).
До роботи в Україні вона працювала над розбудовою демократій в різних країнах світу. Вона була відданою адвокаткою залучення жінок у політичну, економічну, соціальну сферу в Україні, зазначила співзасновниця УЖК Світлана Войцеховська.
"Цією відзнакою ми будемо згадувати її як одну з найкращих жіночих лідерок", — додала Світлана Войцеховська.
Сьомий Український Жіночий Конгрес триває в Києві 22-23 листопада.
У його межах відбуваються дискусії щодо жіночого лідерства і пошуку рішень для покращення ситуації у політичній, економічній, соціальній, військовій, правозахисній та інших сферах.
Нагадаємо, на даний час в Україні 5160 жінок-військовослужбовців обіймають керівні посади.
Як раніше повідомлялось, чисельність військовослужбовиць ЗСУ збільшилась на 40 відсотків порівняно з 2021 роком.
Миколаївський краєзнавець, колекціонер, моделіст Андрій Шинкаренко разом зі своїм сином Андрієм розробили та виготовили оригінальні… Читати більше
Українці у середу, 25 грудня, могли отримати фейкові повідомлення про заборгованість перед "Новою поштою". Проте… Читати більше
Оборонне відомство кодифікувало і допустило до постачання у підрозділах Сил оборони безпілотний авіаційний комплекс «Щедрик»… Читати більше
У Національному аерокосмічному університеті ім. Жуковського «Харківський авіаційний інститут» відновили приміщення навчально-експериментальних майстерень, пошкоджених російськими… Читати більше
На борту літака авіакомпанії Azerbaijan Airlines, який сьогодні зранку впав поблизу Актау в Казахстані, перебувало… Читати більше
З нагоди початку свята Хануки Президент Володимир Зеленський разом із рабинами України взяв участь у… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.