Про це повідомила пресслужба Міносвіти, пише Рубрика.
У чому проблема?
Нещодавні результати дослідження Державною службою якості освіти показали, що 94% вчителів, 93% батьків та 91% учнів вважають українську мову рідною. Однак, зауважують, що невдоволення рівнем володіння українською мовою та літературою серед батьків становить 43%.
Водночас рівень задоволеності батьків забезпеченням функціонування української мови в закладах освіти зріс на 6% у 2022/2023 навчальному році (93%) у порівнянні з попереднім роком (87%).
Як з'ясувалося, прагнення до вдосконалення цих знань висловлюють 72% учнів, однак лише третина з них реально використовує можливості для покращення своїх знань.
Яке рішення?
"З 1 до 24 грудня 2023 року триватиме IV Відкритий марафон з української мови", – йдеться в повідомленні Міністерства освіти.
Його мета:
Як це працює?
У МОН повідомили, що долучитися до марафону можуть учні 3-11 класів закладів загальної середньої освіти, учні закладів професійної (професійно-технічної) освіти, студенти закладів фахової передвищої та вищої освіти.
Участь є добровільною та безоплатною.
Марафон проходитиме дистанційно у форматі тестування, які треба буде проходити на спеціальній платформі. На кожному з етапів будуть представлені різні мовознавчі розділи:
На кожному етапі учасники відповідатимуть онлайн на питання. Проходити тестування потрібно у спеціально відведений час:
Доєднатися до марафону можна протягом усього періоду проведення змагання. Однак завдання етапів марафону, які вже завершені відповідно до графіка, не будуть доступними для виконання.
На кожному етапі учасники відповідатимуть онлайн на питання і зможуть одразу побачити рейтинг і загальну турнірну таблицю всіх учасників у своїй категорії.
У підсумку учасники отримають суму балів за результатами проходження завдань упродовж марафону.
Переможцями стануть ті учасники, які набрали найбільшу кількість балів у рейтинговому порядку та посіли 1-3 місця в кожній категорії марафону.
Призери отримають дипломи, решта учасників – сертифікати.
Нагадаємо, що в Україні на освітній платформі "Є-мова" до Дня української писемності та мови з'явився тест на визначення рівня володіння рідною мовою.
Окрім того, української мови в цьому році у соціальних мережах стало більше.
Також ми писали про журналістку з Харкова Ольгу Сітковську, яка виїхала за кордон, рятуючись від війни, і тепер викладає українську мову для українців та іноземців.
"Рубрика" поспілкувалась з Ольгою про те, що допомагає вивчити мову і чому це зараз важливо. Читайте докладніше у нашому матеріалі: "Ольга Сітковська: "Перехід на українську мову — це не подія, а процес, який триватиме роками"".
На острові Галіндез, де розташована українська антарктична станція "Академік Вернадський", біологи зафіксували унікальний випадок –… Читати більше
Для українських військових Латвія передала 100 FPV-дронів у межах благодійної ініціативи "Безпілотники для ЗСУ". Про… Читати більше
Пріоритет надається організаціям зі сходу України та тим, які працюють ближче до ліній розмежування. Реєстрація… Читати більше
Українські сили оборони підтвердили удар по нафтобазі "Албашнефть", що знаходиться у Краснодарському краї російської федерації.… Читати більше
5 лютого у Кам'янці-Подільському Хмельницької області стався вибух біля будівлі місцевого територіального центру комплектування та… Читати більше
Четверо українських військових із протезами нижніх кінцівок та військова, яка пережила бойові поранення, піднялися на… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.