Рішення Ради: українські воїни мають право безкоштовно зберігати свої репродуктивні клітини у кріобанках

22 листопада Верховна Рада України ухвалила законопроєкт, за яким держава повинна забезпечувати українських захисників та захисниць безоплатним забором та збереженням репродуктивних клітин.

Про це пише Рубрика, посилаючись на Телеграм народного депутата Ярослава Железняка.

У чому проблема?

Як зазначили у пояснювальній записці, внаслідок збройної агресії російської федерації проти України захисники та захисниці України отримують поранення, які призводять до втрати ними репродуктивних функцій.

Такі поранення позбавляють цих громадян можливостей стати біологічними батьками, що значно обмежує право на батьківство або материнство. Ця проблема особливо актуальна для молодих людей.

Законодавство України, зокрема акти, які встановлюють соціальні гарантії для військовослужбовців та прирівняних до них категорій громадян, не передбачає можливості безоплатного забору та зберігання статевих клітин.

Такий стан справ є небезпечним для збереження нації та її генофонду в нинішніх умовах, коли через війну гинуть тисячі дітей, військовослужбовців, цивільних, а понад 6 мільйонів українців, переважну більшість з яких складають жінки та діти, вимушені були залишити Батьківщину.

Яке рішення?

Парламент підтримав у цілому законопроєкт № 8011 "Про забезпечення прав учасників війни на біологічне посттравматичне батьківство/материнство".

Як це працює?

Свої голоси за цю законодавчу ініціативу віддав 271 народний депутат.

Фото: Телеграм / Залізний нардеп

Документ передбачає, що військові ЗСУ отримають можливість безкоштовно вилучати та зберігати свої репродуктивні клітини. Така процедура потрібна для того, щоб у разі поранення на фронті, яке впливає на статеві функції, чоловіки та жінки пізніше змогли мати дітей.

Зберігати репродуктивні клітини будуть методом кріоконсервації. Для цього їх заморозять шляхом занурення біоматеріалу у рідкий азот з дуже низькою температурою.

Яйцеклітини, сперматозоїди та ембріони, законсервовані таким способом, можуть зберігатися багато років.

У пояснювальній записці до законопроєкту також вказують, що, згідно з розрахунками медзакладів, собівартість забору статевих клітин становить:

  • близько 450 гривень для чоловіків,
  • близько 1425 гривень для жінок.

Необхідні медичні обстеження перед забором клітин у здорових громадян можуть бути проведені під час проходження військово-лікарської комісії.

Нагадаємо, що Кабінет міністрів після майже трьох років експериментального етапу ухвалив постанову про "єМалятко", таким чином перевів цю послугу на постійну основу. Насьогодні, 89% батьків вибирають цей сервіс при реєстрації народження дитини.

Також Рубрика писала, що ледь не у кожної жінки є своя історія, пов'язана з порадою лікарів чи знайомих народити та магічним чином забути про всі хвороби. При чому, незалежно від того, якою була скарга, відповідь одна: народиш — мине.

Та чи справді після вагітності акне та висипи на шкірі зникають? Чи допомагають пологи зменшити ризик захворіти на рак, а вагітність — збільшити шанси жінки покращити своє здоров'я? До Місяця боротьби з раком молочної залози "Рубрика" розвінчує популярні міфи, пов'язані з вагітністю та жіночим здоров'ям. Читайте докладніше у нашому матеріалі: ""Народиш — мине": руйнуємо міфи, почуті у лікарняних кабінетах".

Свіжі дописи

  • Новини

Досі не ідентифікували тіла 22 людей, які загинули під час окупації Ізюма на Харківщині

Станом на січень 2025 року досі не ідентифікували тіла 22 людей, яких знайшли в масовому… Читати більше

Tuesday January 21st, 2025
  • Новини

Уже 11,5 мільйона українців отримали “тисячу Зеленського”, – Шмигаль

Понад 12 мільйонів українців скористалися можливістю подати заявки на отримання тисячі гривень у межах програми… Читати більше

Tuesday January 21st, 2025
  • Новини

Окупанти завдали удару по Придніпровській залізниці: три працівники отримали поранення

У Дніпропетровській області російсько-окупаційні війська атакували залізничну інфраструктуру: відомо про трьох поранених працівників. Про це повідомив голова… Читати більше

Tuesday January 21st, 2025
  • Новини

Застава в 12 мільйонів гривень: Суд арештував ексведучого Назарова

21 січня у Києві Соломʼянський районний суд відправив під варту на 60 діб з альтернативою… Читати більше

Tuesday January 21st, 2025
  • Новини

Компанії Південної Кореї пропонують Україні використовувати нову технологію укладання асфальту

Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури України обговорило з корейськими компаніями впровадження інноваційної технології укладання… Читати більше

Tuesday January 21st, 2025
  • Новини

Сили оборони поступово відтісняють окупантів від Харкова до кордону: військовий розповів деталі

Українські Сили оборони метр за метром відсувають російсько-окупаційні війська від Харкова до кордону. Про це розповів… Читати більше

Tuesday January 21st, 2025

Цей сайт використовує Cookies.