В енергосистемі країни зафіксували дефіцит: "Укренерго" закликав споживачів економити
22 листопада в енергетичній системі України зафіксували дефіцит електроенергії, тому українців закликали ощадливо споживати ресурс протягом доби.
Про це пише Рубрика, посилаючись на пресслужбу НЕК "Укренерго".
Як зазначають, за даними диспетчерського центру "Укренерго", у вечірні години він може збільшитися.
Основними причинами дефіциту є:
- збільшення споживання через похолодання,
- підвищена аварійність блоків електростанцій,
- недостатність обсягів імпорту електроенергії з ЄС.
"Закликаємо українців ощадливо споживати електроенергію протягом доби. Не вмикайте одночасно потужні електропристрої, вимикайте світло в порожніх приміщеннях, перенесіть прання на нічні години", підкреслили в "Укренерго".
Окрім цього станом на ранок 22 листопада через бойові дії та з інших причин без світла залишається 427 населених пунктів. Також через обстріли є нові пошкодження в мережах обленерго в Донецькій, Запорізькій, Харківській областях.
Аварійно-відновлювальні роботи проводять в залежності від ситуації з безпекою та з дозволу військових.
Нагадуємо, що в аварійний ремонт 20 листопада вивели 5 енергоблоків теплоелектростанцій, але обмеження споживання не застосовувались.
Що відомо про захист енергетичної системи України
12 серпня в Міненерго повідомили, що планові ремонти на енергетичних об'єктах України йдуть за графіком, однак найгірша ситуація з підготовкою до нового опалювального сезону спостерігається у прикордонних із росією областях, а також на прифронтових територіях.
Нагадаємо, що 27 вересня голова правління НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький під час форуму Forbes "Енергія бізнесу" повідомив, що навколо Трипільської та Зміївської ТЕС, які входять до складу Центренерго, зводять захисні споруди.
Проте в "Укренерго" готуються до найгіршого сценарію взимку та населенню радять по можливості придбати автономні джерела живлення.
Як зауважував міністр енергетики України Герман Галущенко, в Україні під час масованих російських атак, окупанти можуть завдати масштабної шкоди енергосистеми, тому блекаути можливі.