Ризикувати не маємо права: схема оповіщення населення про ракетну небезпеку не зміниться
В Україні не планують змінювати систему оповіщення населення про повітряну загрозу, аби уникнути ризиків.
Про це повідомляє Рубрика, посилаючись на речника Повітряних сил ЗСУ Юрія Ігната в ефірі "Українського Радіо".
Схема оповіщення населення про ракетну небезпеку не зміниться, оскільки МіГ-31 іноді злітає з ракетою, іноді – без неї, але дуже часто інформація щодо присутності ракети на борту залишається невідомою.
За словами Ігната, поки Повітряні сили не отримали вказівок щодо того, як сповіщати населення у разі злету МіГ-31. Незмінним залишиться те, що Повітряні сили в будь-якому разі будуть продовжувати оголошувати небезпеку і щодо ударних БПЛА, і щодо ракетної атаки, і щодо тактичної авіації чи РСЗВ.
"Для нас не зміниться схема оповіщення населення. Ми намагаємося це робити якомога швидше на офіційному телеграм-каналі. Щодо того, який рівень загрози буде, іншими словами, в який колір малювати карту, – це буде ухвалено на вищому рівні", – сказав він.
Ігнат переконаний, що МіГ все одно буде злітати.
"Інколи інформація є, що МіГ злетів з ракетою, інколи – що без ракети, а іноді такої інформації немає. Тут ризикувати ми не маємо права", – додав військовий.
Як повідомлялося, раніше Президент Володимир Зеленський доручив Міністерству оборони знайти рішення щодо тривалих повітряних тривог через злети МіГ-31. Він зауважив, що наш поточний рівень ППО "дає змогу дещо осучаснити реагування без непотрібних зупинок країни".
Пізніше Зеленський пояснив своє рішення тим, що росіяни спеціально підіймають у небо МіГ-31 на кілька годин, щоб призупинити на цей проміжок часу економіку України та посіяти паніку серед населення. За словами Президента, нашим військовим та правоохоронцям потрібно знайти спільне технологічне рішення, яке б дозволило людям відрізняти максимальну небезпеку від російських провокацій.
Зі свого боку, Ігнат повідомляв, що оптимальне рішення щодо тривалих повітряних тривог через злети ворожих МіГ-31 шукають у профільних відомствах, залучаючи керівництво та фахівців, адже воно непросте.