Народні депутати проголосували за законопроєкт про статус англійської мови в Україні
![](https://rubryka.com/wp-content/uploads/2021/12/verhovna-rada-scaled-840x441.jpeg)
Фото: Reuters
22 листопада Верховна Рада у першому читанні підтримала законопроєкт щодо застосування англійської мови в Україні.
Про це інформує Рубрика, посилаючись на Телеграм народного депутата Ярослава Железняка.
Як повідомив парламентарій, у першому читанні за законопроєкт №9432 проголосували 278 депутати.
Законопроєкт, серед іншого, визначає державні посади, на яких кандидати зобов'язані володіти англійською мовою, а також унормовує особливості її застосування.
![англійська мова](https://rubryka.com/wp-content/uploads/2023/11/anglijska-mova.jpg)
Фото: Телеграм / Залізний нардеп
"Проєкт передбачає офіційне закріплення статусу англійської мови як однієї з мов міжнародного спілкування в Україні, визначення категорії посад, кандидати на зайняття яких зобовʼязані володіти англійською мовою, унормування особливостей застосування англійської мови в роботі органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підрозділів екстреної допомоги населенню, під час перетину державного кордону, у сферах освіти, транспорту, охорони здоровʼя", – нагадав Железняк.
Нардеп також зазначив, що з тексту проєкту закону прибрали норму щодо показу англомовних фільмів у кінотеатрах мовою оригіналу з субтитруванням українською.
Таким чином український дубляж буде збережено.
Що відомо про статус англійської мови в Україні
Нагадаємо, що 28 червня президент Володимир Зеленський вніс до Верховної ради законопроєкт, згідно з яким передбачається закріпити статус англійської як "мови міжнародного спілкування".
У обґрунтуванні проєкту зазначають, що англійська є офіційною де-юре у 58 зі 196 країн світу, а де-факто й у низці інших країн і територій.
Також вона є однією з шести мов Організації Об'єднаних Націй та офіційною мовою Європейського Союзу, Ради Європи, Європейської комісії, Європейської асоціації вільної торгівлі та НАТО.
Окрім того, командувач Об'єднаних Сил ЗС України генерал-лейтенант Сергій Наєв підтримав ініціативу Президента України щодо закріплення англійської мови, як "мови міжнародного спілкування" в Україні та навів приклади, наскільки це важливо для українських військовослужбовців, які беруть участь у безлічі міжнародних навчань.
До того ж мережа освітньо-культурних та волонтерських просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для військовослужбовців Сил оборони.
Навчання відбуватиметься за спеціалізованою програмою, що охоплює теми та термінологію, необхідну для спілкування з іноземними інструкторами та вивчення документації до озброєння від країн-партнерів.
![](https://rubryka.com/wp-content/uploads/2023/09/yePidtrymka-150x85.jpg)
Мінцифри хоче впровадити допомогу "єПідтримка" на вивчення англійської мови: навіщо це рішення
![](https://rubryka.com/wp-content/uploads/2023/11/Empower-dlya-vyvchennya-anglijskoyi-150x85.jpg)
В Україні стала доступною онлайн-платформа Кембриджського університету для вивчення англійської: як працює це рішення
![](https://rubryka.com/wp-content/uploads/2023/11/Lisovyj-150x85.jpg)