Музей у Нідерландах скасував борги за зберігання “Скіфського золота”: його скоро повернуть в Україну

Українське Міністерство культури й інформаційної політики та амстердамський музей Алларда Пірсона домовилися про повернення артефактів державної частини Музейного фонду України з чотирьох кримських музеїв, які у Нідерландах з 2014 року експонувалися на виставці "Крим — золотий острів у Чорному морі".

Про це пише Рубрика, посилаючись на Міністерство культури й інформаційної політики України.

Зазначають, що музейні предмети включають колекції кримських установ:

  • "Центральний музей Тавриди",
  • "Керченський історико-культурний заповідник",
  • "Бахчисарайський історико-культурний заповідник",
  • Національного заповідника "Херсонес Таврійський".

Як повідомляють, відповідний документ підписали т. в. о. міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв та виконувач обовʼязків директора університетської бібліотеки Амстердамського університету доктор Фред Вірмен.

Карандєєв також подякував музею Алларда Пірсона за зберігання колекцій протягом 9 років, а також за рішення нідерландської сторони не стягувати витрати за зберігання музейних експонатів.

"Повернення артефактів особливого історичного та культурного значення — це знаковий та багатогранний процес. Він об'єднує правові, музейні, дипломатичні та логістичні аспекти. Ми з нетерпінням чекаємо повернення колекцій, одна з яких відома як "скіфське золото", додому в Україну", — відзначив Карандєєв.

Що відомо про "Скіфське золото" 

У лютому 2014 року колекція "скіфського золота" була вивезена в Амстердам для участі у виставці "Крим: золото і таємниці Чорного моря", яка проходила в Музеї Пірсона.

Серед 500 експонатів виставки – артефакти зі скіфського золота, церемоніальний шолом, коштовне каміння і мечі стародавніх греків і скіфів.

Українська сторона заявила, що золото скіфів з чотирьох кримських музеїв має повернутися в Україну. Росія наполягала на його поверненні до Криму, який вона анексувала в березні 2014 року.

26 січня 2022 року так звані російські кримські музеї в тимчасово окупованому Криму подали касаційну скаргу на рішення Апеляційного суду Амстердама щодо повернення колекції "скіфського золота" Україні.

"Скіфське золото" мають повернути Україні – таке рішення ухвалив Апеляційний суд Амстердама 26 жовтня 2021 року.

У червні 2023 року, після майже 10 років судового розгляду, Верховний суд Нідерландів повністю відмовив у касаційній скарзі кримських музеїв і залишив чинним рішення апеляції, яким було задоволено позовні вимоги України.

Після цього Україна обговорювала з Нідерландами безоплатне повернення "скіфського золота". Як відомо, Україна повинна була заплатити музею Амстердама за зберігання колекції впродовж майже 10 років.

Свіжі дописи

  • Новини

У Мальме проходить фінальний етап пісенного конкурсу Євробачення-2024: Alyona Alyona і Jerry Heil підкорили глядачів

У шведському місті Мальме розпочався фінальний етап пісенного конкурсу “Євробачення-2024”. Про це повідомляє Рубрика, посилаючись… Читати більше

Saturday May 11th, 2024
  • Новини

Канада візьме участь у Глобальному саміті миру

Голова уряду Канади Джастін Трюдо заявив, що братиме участь у Саміті миру в Швейцарії у… Читати більше

Saturday May 11th, 2024
  • Новини

У центрі Броварів пролунав вибух: відомо про двох постраждалих, один з яких – правоохоронець

У центрі Броварів, що у Київській області, пролунав вибух. Унаслідок інциденту є постраждалі. Про це повідомив… Читати більше

Saturday May 11th, 2024
  • Новини

У Міненерго планують підвищити тариф на електроенергію, але рішення ще не ухвалено

У Міністерстві енергетики тривають обговорення та ведуться розрахунки щодо підвищення тарифів на електроенергію для населення.… Читати більше

Saturday May 11th, 2024
  • Новини

Російські окупанти завдали удару по передмістю Харкова

Ввечері, 11 травня, у Харкові пролунали вибухи після оголошення повітряної тривоги. Про це заявив мер… Читати більше

Saturday May 11th, 2024
  • Новини

Генштаб: ЗСУ утримувати позиції та відбивають штурми ворога на всіх напрямках, за добу на фронті – 108 боєзіткнень

На фронті протягом доби зафіксовано 108 бойових зіткнень. Найбільше атак українські військові відбили на Авдіївському… Читати більше

Saturday May 11th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.