fbpx
Сьогодні
Відео 11:59 22 Лис 2023

На Київщині у Романівці відкрили новий міст через річку Ірпінь: у чому рішення

English version here

Фото: Скриншот з відео

У Романівці Київської області офіційно відкрили новий міст через річку Ірпінь замість того, який довелося зруйнувати під час повномасштабного вторгнення рф на початку війни.

Про це пише Рубрика, посилаючись на міського голову Ірпеня Олександра Маркушина.

У чому проблема?

Нагадаємо, що 25 лютого 2022 року старий Романівський міст підірвали українські військові, щоб не дати можливості російським загарбникам наступати на Київ.

Згодом саме це місце стало чи не єдиним шляхом порятунку для тисяч мешканців Приірпіння, а сотні фото евакуації облетіло увесь світ.

Маркушин зазначив, що під час окупації Київської області міст через річку Ірпінь у Романівці врятував 40 тис. мешканців Гостомеля, Бучі й Ірпеня.

міст Ірпінь

Цей міст був важливим для логістичної розв'язки зі столиці до інших міст. Тому весь цей час рух здійснювався через насипну тимчасову переправу, яку збудували одразу після деокупації міста. Вранці та ввечері місто Ірпінь потерпало у заторах.

Яке рішення?

Відкриття нового мосту в Ірпені – без перебільшень історична подія. У місті, яке стало щитом для Києва.

"Відкриття, без перебільшень, історичне. І хоч було холодно, важко й страшно – цей міст назавжди залишиться в історії Ірпеня "Дорогою життя"", – написав міський голова.

Як це працює?

Відтепер поряд зі зруйнованими конструкціями, які залишаться меморіалом, працює абсолютно новий міст. Він є міцний та просторий і вже відкрито для руху автомобілів в обидві сторони.

"Роботи на сьогодні виконані на 95 %. Залишається ще заміна комунікацій, які біля мосту йдуть. Сьогодні з Міністром проговорили, він погодив, що це треба зробити.

І сьогодні проговорили історію нашого меморіалу – це старий міст, який зруйнований. Ми запропонували зробити робочу зустріч, бо у такому стані він не може залишатися", розповів Маркушин.

Як повідомляють, усі роботи виконані за кошти державного бюджету турецькою компанією "Onur Group".

Проєкт включає 2 мости по 114 метрів, кожен міст матиме 4 прольоти. Всього для будівництва буде використано 7500 м3 бетону та 970 тонн будівельного заліза. Міст буде з'єднувати Гостомель, Бучу, Ірпінь з Києвом.

 "Збудувати міст і зв'язати Ірпінь з Києвом – це було головне і його виконано. І зараз це відбудеться", наголосив Андрій, інженер-консультант компанії "Onur Group".

Новий міст має розвантажити Романівку на в'їзд і виїзд у години пік.

Голова Агентства відновлення та розвитку інфраструктури Мустафа Найєм додав, що на мосту встановили:

  • шумозахисні екрани,
  • барʼєрне огородження, є
  • проведено інженерні комунікації,
  • зовнішнє освітлення.

Технічний нагляд на будівництві здійснює українське представництво австрійської компанії "АйСі Інфраструктура Україна".

Нагадаємо, раніше планували збудувати меморіальний комплекс, присвячений зруйнованому мосту у селі Романівка, що з'єднує Ірпінь з Києвом, і постраждалим від рук росіян жителям Київщини. Зруйнований міст має стати частиною меморіального комплексу.

Це раніше анонсував Президент України Володимир Зеленський. Мер також виразив упевненість у тому, що незабаром на цьому місці відкриється меморіал "Дорога життя".

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: