Про це пише Рубрика, посилаючись на ЛУН.
Як зазначають, у середньому жінкам в ІТ прийдеться заробляти на квартиру вдвічі довше ніж чоловікам.
Наприклад, Software Engineer чоловіку в Києві та Львові потрібно працювати на однушку на вторинці однакову кількість часу. Проте жінкам на цілий рік довше, а київським жінкам – ще й на три місячних зарплати більше ніж львівським.
Якщо відкладати чверть заробітної плати, то відкласти на:
Тобто жінкам-розробницям прийдеться відкладати на 9 років довше.
Для жінок у продажах на трикімнатну квартиру відкладаючи по 25% зарплати, доведеться витратити 40 років, що на 20 років довше, ніж чоловікам.
Трохи більше часу потрібно аби заробити на однокімнатну квартиру чоловікам менеджерам в ІТ – 1,3 року повних місячних зарплат. Жінкам знову майже вдвічі більше – 2.3 роки в Києві та 2.2 у Львові.
Менша різниця в зарплаті між чоловіками та жінками тільки QA / AQA Engineer:
Найдовше серед ІТшників для придбання нерухомості в Києві доведеться працювати працівникам саппорту – 4.5 роки для однокімнатної та 7.1 та 10.2 роки для двушки і трьошки відповідно. Це більше ніж в 3 рази довше ніж розробникам.
Схожа ситуація і в інших регіонах.
В Івано-Франківську розробник купить квартиру майже так само швидко як С-левел у Києві, а девопс навіть швидше – за 11 і 9 місячних зарплат відповідно. На 3-кімнатну у Франківську у розробників, АІ-шників, менеджерів та девопсів піде менш як дві річні зарплати. Але жінкам у будь-якому регіоні заробляти на квартиру довше.
Ознайомитись детальніше зі статистикою у Дніпрі, Харкові, Івано-Франківську тощо можна на ЛУН Статистиці.
За даними Djinni, в IT стали частіше наймати жінок-аналітиків і продакт менеджерок, але здебільшого на junior рівні. Серед усіх наймів частка жінок все ще не дотягує до 30%, хоча виросла з 25% в першому кварталі 2021 до 28% у третьому кварталі 2023.
Що стосується загального трудового ринку, в Україні, згідно з даними Держстату, у 2021 році жінки заробляють в середньому на 18,6% менше, ніж чоловіки.
Цей показник суттєво скоротився за останні 7 років – ще у 2015 році він складав 26%. Проте, як бачимо, в реальності зовсім інші цифри, принаймні в ІТ індустрії, що вважається найбільш перспективною по зарплатному фонду.
У той час в Ісландії, яка протягом останніх 14 років посідає перше місце серед усіх країн світу щодо гендерної рівності проводять страйки. За даними The Guardian десятки тисяч мешканок Ісландії вийшли на вулиці. Оскільки професії, які більш популярні серед жінок ніж чоловіків залишаються недооціненими зарплатним фондом.
Нагадаємо, ми писали про те, що робити, якщо ви багато років збирали на омріяну квартиру і нарешті маєте мінімальну суму? Чи варто нині розглядати житлову нерухомість як спосіб інвестування? На яке житло найвищий попит і що буде далі?
"Рубрика" шукала відповіді разом з експертами. Читайте докладніше у нашому матеріалі: "Купівля житла під час війни: хто це робить і чи мають вони рацію".
У Румунії оголосили результати екзитполів на виборах президента. Попередньо, до другого туру виборів проходять чинний… Читати більше
У музеях Ватикану одночасно з’явилося вісім аудіогідів українською мовою. Також перша леді Олена Зеленська передала… Читати більше
Заступник міністра внутрішніх справ Богдан Драп'ятий нагадав, що з 25 листопада в Україні розпочнеться добровільне… Читати більше
Пункт пропуску "Шегині - Медика", який від вчора блокували польські фермери, розблоковано. Про це повідомляє… Читати більше
Дизайнер Роб Галліфакс з Великої Британії створив найбільшу в світі гральну карту, яка має висоту… Читати більше
Міжнародний науково-популярний часопис National Geographic представив щорічну підбірку найкращих фото. У цьому році відмітили роботи… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.