Про це пише Рубрика, посилаючись на заяву міністерки оборони Слав'янки Петровської в інтерв'ю національному телеканалу "Македонське телебачення", що цитує Balkan Insight.
Як зазначила очільниця оборонного відомства, навчання проводилися "на об'єктах, що належать армії Республіки Північна Македонія, про що урядом було прийнято відповідне рішення".
Петровська додала, що Північна Македонія, яка вступила до НАТО у 2020 році, продовжить підготовку українських військових протягом 2024 року і "доти, доки в цьому буде потреба".
Міністерка оборони не повідомила, яку саме підготовку пройшли солдати, або скільки солдатів пройшли чи пройдуть через цей процес.
Цей військовий вишкіл робить Північну Македонію другою після Румунії балканською країною, яка запропонувала бази на своїй території для підготовки українських солдатів.
З початку війни в Україні Північна Македонія надіслала Києву десять партій військової допомоги. Країну вважають одним з найбільших постачальників обладнання серед союзників України, враховуючи її розмір і населення трохи менш як 2 мільйони.
Зараз Північна Македонія поповнює свої запаси західним обладнанням, до цього вона вже надіслала Україні:
Північна Македонія також долучилась до декларації лідерів "Групи семи" про безпекові зобов'язання стосовно України.
Нагадаємо, що 30 тисяч військовослужбовців Збройних сил України, які пройшли навчання у Британії, також були укомплектовані необхідним для передової обладнанням Міністерством оборони Сполученого Королівства.
Що відомо про допомогу у навчанні українських військових від балканських країн
Нагадаємо, що Румунія запропонувала використання своїх баз з початку російської агресії щодо розміщення інструкторів з інших країн для підготовки українських бійців.
До того ж у листопаді цього року вона відкрила навчальний центр для українських пілотів, які в майбутньому навчаться літати на винищувачах F-16, що постачаються із Заходу.
Також у серпні Греція запропонувала тренувати українських пілотів F-16, але не на своїй території. Своєю чергою Словенія долучилася до навчання у 2022 році. Вона відправила своїх інструкторів на тренувальні майданчики до Німеччини.
Минулого року Хорватія розглядала можливість відкриття своїх баз для підготовки українських сухопутних військ. Проте цей крок був заблокований президентом Хорватії.
Північна Корея продовжує постачати своє озброєння російській федерації. Зокрема серед переданого може бути ще одна… Читати більше
Глава держави Володимир Зеленський та прем'єр-міністр Денис Шмигаль привітали працівників та працівниць української дипломатії з… Читати більше
Команда обраного президента США Дональда Трампа наполягає на виході країни зі складу Всесвітньої організації охорони… Читати більше
Дослідники влітку 2022 року у джунглях Перу провели експедицію та виявили 27 нових видів ссавців,… Читати більше
Минулого року зоозахисники врятували чотирьох сервалів із зони бойових дій у Кураховому, Донецька область, і… Читати більше
Україна отримала три гелікоптери в рамках допомоги від польського Урядового агентства стратегічних резервів (RARS), зокрема… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.