Про це пише Рубрика, посилаючись на заяву міністерки оборони Слав'янки Петровської в інтерв'ю національному телеканалу "Македонське телебачення", що цитує Balkan Insight.
Як зазначила очільниця оборонного відомства, навчання проводилися "на об'єктах, що належать армії Республіки Північна Македонія, про що урядом було прийнято відповідне рішення".
Петровська додала, що Північна Македонія, яка вступила до НАТО у 2020 році, продовжить підготовку українських військових протягом 2024 року і "доти, доки в цьому буде потреба".
Міністерка оборони не повідомила, яку саме підготовку пройшли солдати, або скільки солдатів пройшли чи пройдуть через цей процес.
Цей військовий вишкіл робить Північну Македонію другою після Румунії балканською країною, яка запропонувала бази на своїй території для підготовки українських солдатів.
З початку війни в Україні Північна Македонія надіслала Києву десять партій військової допомоги. Країну вважають одним з найбільших постачальників обладнання серед союзників України, враховуючи її розмір і населення трохи менш як 2 мільйони.
Зараз Північна Македонія поповнює свої запаси західним обладнанням, до цього вона вже надіслала Україні:
Північна Македонія також долучилась до декларації лідерів "Групи семи" про безпекові зобов'язання стосовно України.
Нагадаємо, що 30 тисяч військовослужбовців Збройних сил України, які пройшли навчання у Британії, також були укомплектовані необхідним для передової обладнанням Міністерством оборони Сполученого Королівства.
Що відомо про допомогу у навчанні українських військових від балканських країн
Нагадаємо, що Румунія запропонувала використання своїх баз з початку російської агресії щодо розміщення інструкторів з інших країн для підготовки українських бійців.
До того ж у листопаді цього року вона відкрила навчальний центр для українських пілотів, які в майбутньому навчаться літати на винищувачах F-16, що постачаються із Заходу.
Також у серпні Греція запропонувала тренувати українських пілотів F-16, але не на своїй території. Своєю чергою Словенія долучилася до навчання у 2022 році. Вона відправила своїх інструкторів на тренувальні майданчики до Німеччини.
Минулого року Хорватія розглядала можливість відкриття своїх баз для підготовки українських сухопутних військ. Проте цей крок був заблокований президентом Хорватії.
У фіналі дитячого пісенного конкурсу "Євробачення", що відбувся сьогодні в іспанському Мадриді, перемогу здобула Грузія.… Читати більше
Від початку 2024 року 22 тисячі українців отримали ваучери на навчання за державний кошт і… Читати більше
Рожеві фламінго Київського зоопарку розпочали свій щорічний зимовий відпочинок. Про це повідомляє КП «Київський зоопарк», пише… Читати більше
Сьогодні на базі одного з навчально-тренувальних центрів Збройних сил Республіки Польща перша група добровольців «Українського… Читати більше
На стадіоні "Батумі-Арена" в однойменному грузинському місті відбувся матч п'ятого туру Ліги націй УЄФА, між… Читати більше
Північна Корея передала росії ракетні та артилерійські системи великої дальності. Йдеться про щонайменше 50 самохідних… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.