Про це у Скоп'є на спільній пресконференції з прем'єр-міністром Північної Македонії Димитаром Ковачевським заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, повідомляє Рубрика, посилаючись на Укрінформ.
«Однією з причин, чому президент путін розпочав війну проти України, було його небажання, щоб Україна стала членом НАТО. Він хотів навіть більше – щоб Альянс дав гарантії не розширюватися далі та вивів всі свої сили зі східної частини НАТО. Путін отримав прямо протилежне: більше присутності НАТО у східній частині Альянсу і двох нових членів – Фінляндію та Швецію (після завершення ратифікації протоколу про входження – ред.). Тож це велика стратегічна поразка для президента Путіна. Це ще раз демонструє, що це була його велика помилка – вдертися до України», – заявив керівник Альянсу.
Він зауважив, що союзники по НАТО послідовно надсилають змістовне послання для росії про те, що ця країна має утримуватися від агресивних дій проти сусідів та безумовно зупинити військову агресію проти України. За словами генерального секретаря НАТО, Росія має поважати міжнародне право та право кожної держави обирати власний шлях розвитку і безпеки.
«Ми вітаємо підтримку, яку Північна Македонія та інші союзники по НАТО продовжують надавати Україні. Ми маємо нові оголошення сьогодні від Німеччини та від Сполучених Штатів про надання більшої військової допомоги для України. Тож ми будемо продовжувати підтримувати Україну у її праві на самооборону проти російської агресії», – додав Столтенберг.
Він підкреслив, що наразі НАТО не бачить негайної загрози з боку росії для будь-якого союзника по НАТО або для його регіонів, але зберігає пильність та продовжує уважний моніторинг всіх дій Кремля. Зокрема, НАТО збільшило свою військову присутність в регіоні Західних Балкан, розгорнуло свій штаб у Сараєво та Офіс зв'язку у Белграді та готове швидко посилити свої сили для захисту й оборони будь-якого союзника по Альянсу, якщо буде необхідно.
Як повідомлялося, генеральний секретар НАТО Столтенберг цього тижня здійснює робочий візит до країн Західних Балкан. Завтра у Скоп'є відбудеться його зустріч з лідерами балканських країн, які є членами Альянсу.
Як повідомляла Рубрика, раніше вашингтонський аналітичний центр "Інститут вивчення війни" припускав, що путін не має наміру робити війну в Україні основною темою своєї президентської виборчої кампанії наступного року.
За повідомленнями, підтримувана кремлем партія "Єдіная росія" нібито усвідомила, що використання війни в Україні у своїй передвиборчій кампанії напередодні виборів до Державної думи у вересні 2023 року було неефективною.
Міністерство економіки України та Агентство ООН у справах біженців (УВКБ ООН) підписали меморандум про взаєморозуміння… Читати більше
У неділю чинності набула угода між Ізраїлем і ХАМАС про припинення вогню в Газі та… Читати більше
Британська розвідка проаналізувала просування російської окупаційної армії у Донецькій області, зокрема звертається увага на тиск… Читати більше
До 115-ї річниці від дня народження художника Федора Манайла в Ужгороді встановили мініскульптуру, присвячену митцю.… Читати більше
Головнокомандувач Збройних Сил України Олександр Сирський заявив, що Курська операція - безпрецедентна, тому що країні-агресору… Читати більше
15-17 січня у Львівській, Волинській та Івано-Франківській областях відкрили адаптивні клуби. Ці осередки виграли грантовий… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.