Про це повідомили у Державному агентстві відновлення та розвитку інфраструктури України, пише Рубрика.
У чому проблема?
Війська російської федерації продовжують здійснювати систематичні терористичні атаки по цивільних та енергетичних об'єктах України.
Так вночі, 16 листопада, внаслідок обстрілів вже вкотре постраждала одна з теплоелектростанцій ДТЕК Енерго у прифронтовій області. За останні тижні це вже четверта атака на цю ТЕС, остання трапилася напередодні – 7 листопада.
Яке рішення?
Про захист обʼєктів енергетичної інфраструктури в Україні ухвалили рішення кабінет Міністрів та Генеральний штаб ЗСУ.
Як це працює?
Зазначається, що всі проєктні рішення узгоджуються з Генштабом та Державною службою надзвичайних ситуацій.
Перший рівень захисту — спорудження габіонів та біг-бегів. На сьогодні Агентство відновлення захищає 90 обʼєктів у 21 області від уламків дронів та ракет.
Габіони — це різновид огороджувальних конструкцій, виготовлених із міцної металевої сітки, наповненої камінням.
Біг-бег — м'який контейнер, промислова тара, вироблена з гнучкого матеріалу і призначена для перевезення та зберігання різного роду вантажів і матеріалів, що мають сипучу консистенцію, такі, пісок.
Другий рівень — це захист від дронів та шахедів. Йдеться про бетонні конструкції, що будуються навколо основної мережі Укренерго з березня 2023 року. Під захистом 22 підстанції, 63 автотрансформатори у 14 областях.
Третій рівень — захист від ракет. Під захистом 22 підстанції від прямого влучання найпотужнішими ракетами у 14 областях. Тут працюють з Укренерго, яке формує завдання на проєктування та будівництво.
За даними, під час проєктування використовуються вихідні дані від Генштабу, також — настанова для інженерних військ та міжнародні нормативні документи, отримані від спеціалізованих фахівців під час проходження навчання в Британії за нормативами та стандартами Британії та США.
Що відомо про захист енергетичної системи України
12 серпня в Міненерго повідомили, що планові ремонти на енергетичних об'єктах України йдуть за графіком, однак найгірша ситуація з підготовкою до нового опалювального сезону спостерігається у прикордонних із Росією областях, а також на прифронтових територіях.
Нагадаємо, що 27 вересня голова правління НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький під час форуму Forbes "Енергія бізнесу" повідомив, що навколо Трипільської та Зміївської ТЕС, які входять до складу Центренерго, зводять захисні споруди.
Також 27 вересня очільник уряду Денис Шмигаль казав, що Україна формує багаторівневий захист енергетичних об'єктів.
Проте в "Укренерго" готуються до найгіршого сценарію взимку та населенню радять по можливості придбати автономні джерела живлення.
Як зауважував міністр енергетики України Герман Галущенко, в Україні під час масованих російських атак, окупанти можуть завдати масштабної шкоди енергосистеми, тому блекаути можливі.
Нагадаємо, Головне управління розвідки Міністерства оборони України зафіксувало, що російська розвідка вивчає стан енергетичної інфраструктури України.
Миколаївський краєзнавець, колекціонер, моделіст Андрій Шинкаренко разом зі своїм сином Андрієм розробили та виготовили оригінальні… Читати більше
Українці у середу, 25 грудня, могли отримати фейкові повідомлення про заборгованість перед "Новою поштою". Проте… Читати більше
Оборонне відомство кодифікувало і допустило до постачання у підрозділах Сил оборони безпілотний авіаційний комплекс «Щедрик»… Читати більше
У Національному аерокосмічному університеті ім. Жуковського «Харківський авіаційний інститут» відновили приміщення навчально-експериментальних майстерень, пошкоджених російськими… Читати більше
На борту літака авіакомпанії Azerbaijan Airlines, який сьогодні зранку впав поблизу Актау в Казахстані, перебувало… Читати більше
З нагоди початку свята Хануки Президент Володимир Зеленський разом із рабинами України взяв участь у… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.