Про це пише Рубрика, посилаючись на огляд розвідки Міноборони Британії станом на 21 листопада.
Британські фахівці нагадали, що у період з 18 по 19 листопада 2023 року окупаційні війська запустили близько 50 ударних безпілотників "Шахед", переважно в напрямку столиці. Вони були запущені хвилеподібно, кількома групами з Курська та з Краснодара.
У розвідці Британії вважають, що однією з цілей росії, ймовірно, було послабити українську протиповітряну оборону. Це робиться для того, щоб сформувати поле бою напередодні будь-якої скоординованої зимової кампанії із завдання ударів по енергетичній інфраструктурі України.
Адже окупаційна армія вже майже два місяці утримується від запуску своїх головних крилатих ракет повітряного базування зі свого парку важких бомбардувальників. Як зазначили британські аналітики, ймовірно, це дозволило їй накопичити значні запаси цієї зброї.
У британській розвідці підкреслили, що росія з високою ймовірністю застосує ці ракети, щоб повторити торішню спробу знищити критично важливу національну інфраструктуру України.
Нагадаємо, що наприкінці жовтня розвідка Британії відзначила тривалу паузу у застосуванні росією авіації далекої дії для ракетних ударів по Україні та пов'язувала це з накопиченням запасу на зиму.
Своєю чергою речник Повітряних сил Юрій Ігнат в ефірі телемарафону також заявляв, що, ймовірно, російська федерація могла взяти паузу в повітряних атаках по Україні для накопичення певної кількості ракет.
Загарбники розуміють, що завдавати удару одними дронами-камікадзе Shahed недостатньо ефективно: адже сили ППО достатньо ефективно їх збивають, а також отримують й будуть отримуватиме ще засоби проти БпЛА.
Окрім того, британські розвідники повідомли, що протягом минулого тижня найбільш інтенсивні наземні бої точилися на трьох ділянках фронту та жодна зі сторін не досягла прогресу, однак російські війська на Донеччині під Авдіївкою несуть особливо важків втрати.
Що відомо про ракети Х-22
Ракети Х-22, які переносять далекі бомбардувальники Ту-22М3, є радянськими надзвуковими крилатими протикорабельними ракетами повітряного базування великої дальності.
Вони призначалися для ураження радіолокаційно-контрастних точкових (авіаносці) та групових цілей (авіаносних ударних груп) за допомогою спеціальної (ядерної) або фугасно-кумулятивної бойової частини.
Під час українсько-російської війни ракети Х-22 стали знаряддям численних злочинів, вчинених росією, зокрема, ракетні удари:
Бойова частина ракети – 950 кг, а відхилення від цілі – від 600 м і вище.
Збивати Х-22, ймовірно, здатні лише ЗРК Patriot та ЗРК SAMP/T.
Міністр оборони України Рустем Умєров під час робочої поїздки до Швеції провів низку результативних зустрічей… Читати більше
Міністерство економіки України оприлюднило деталі отримання одноразової допомоги від держави "Зимова єПідтримка". Про це повідомляє Мінекономіки,… Читати більше
Інформація про нібито присутність військовослужбовців Північної Кореї на території Харківської області не відповідає дійсності. Про… Читати більше
В окремих частинах Святошинського, Шевченківського та Соломʼянського районів Києва тимчасово не працюватиме система оповіщення населення… Читати більше
Легендарна різдвяна пісня «Щедрик» авторства українського композитора Миколи Леонтовича стала музичною основою святкової реклами модного… Читати більше
Нещодавно у Львівській муніципальній бібліотеці провели збір листівок, малюнків та оберегів для захисників та захисниць.… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.