Про це речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат сказав на брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ.
"Ведеться робота у профільних міністерствах та відомствах. Керівництво та провідні спеціалісти шукають шлях. Повірте, рішення непросте. Це питання відповідальності, питання безпеки, питання людського життя", наголосив полковник.
Як зауважив Ігнат, тривалі перельоти ворожих МіГ-31 можуть на декілька годин заблокувати життєдіяльність держави та економіки.
Також це заважає навчальному процесу, адже школи змушені увесь цей час перебувати в укриттях.
"Потрібне рішення, яке б задовольнило, але люди хочуть розуміти, як це все буде відбуватися. Це турбує суспільство. Яким буде це рішення – треба дочекатися.
Повітряні сили будуть і надалі надати інформацію про небезпеку, а також будемо інформувати у публічному просторі", – запевнив речник.
Нагадаємо, що президент України Володимир Зеленський минулого тижня доручив Міністерству оборони знайти рішення щодо тривалих повітряних тривог через злети МіГ-31. Глава держави зауважив, що наш поточний рівень ППО "дає змогу дещо осучаснити реагування без непотрібних зупинок країни".
Пізніше Зеленський пояснив своє рішення тим, що росіяни спеціально підіймають у небо МіГ-31 на кілька годин, щоб призупинити на цей проміжок часу економіку України та посіяти паніку серед населення.
За словами Президента, нашим військовим та правоохоронцям потрібно знайти спільне технологічне рішення, яке б дозволило людям відрізняти максимальну небезпеку від російських провокацій.
Що відомо про тривоги через МіГ-31К
Літак МіГ-31К є носієм аеробалістичної ракети "Кинджал". Цю ракету важко збивати через її траєкторію руху.
До весни 2023 року Україна не могла збивати ворожі "Кинджали". Але у травні сили ППО вперше знищили цю ракету за допомогою комплексу Patriot, який надали Україні партнери.
Російські війська час від часу підіймають у повітря свій літак МіГ-31К, який здатний нести ракети "Кинджал". Оскільки, дана ракета може досягнути будь-якої точки України, то на час польоту літака в усіх областях оголошують повітряну тривогу.
Однак, якщо раніше польоти російських МіГ-31К тривали близько півгодини-години, то зараз вони стали більш тривалими. На сьогодні ж росіяни почали дозаправляти МіГи у повітрі, щоб продовжити час їх польоту.
Тому останні тривоги, оголошені через зліт МіГ-31К, тривали по декілька годин, що фактично паралізувало роботу всієї країни. Водночас речник повітряних сил Юрій Ігнат зазначав, що за бажання, росіяни можуть влаштувати в Україні тривогу на 12 годин.
Унаслідок цього в суспільстві почало виникати запитання, а чи потрібно оголошувати тривогу через МіГ-31К, якщо зазвичай пуски ракет не відбуваються. Однак у Повітряних силах наголошують, що військові не можуть передбачити, бойовим буде виліт російського літака чи тренувальним.
Рішення щодо того, чи скасовувати повітряну тривогу на час тривалих польотів російських винищувачів МіГ-31К, може ухвалити виключно вище керівництво держави. Але військові переконані, що загроза ракетних ударів "Кинджалами" залишається реальною.
Національний оператор поштового зв'язку “Укрпошта” випустив марку “Будапештський меморандум – це х...я”. Про це повідомив гендиректор… Читати більше
Мрія України — отримати гарантії безпеки та закінчити війну з Росією у 2025 році й… Читати більше
Британія вперше ввела санкції проти російських компаній "Газпром нефть" і "Сургутнефтегаз". Обмеження вдарять по доходах… Читати більше
Із тимчасово захоплених російськими загарбниками територій повернули ще 17 громадян України. Це вдалося завдяки зусиллям… Читати більше
Перша на Сумщині підземна школа з’явилась на території однієї з громад Охтирського району. Приміщення можна використовувати… Читати більше
Прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер невдовзі приїде в Україну, щоб обговорити можливість розміщення там міжнародних… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.