На “Армію дронів” спрямують ₴15 мільйонів від восьми засуджених у справі Укргазбанку

15 млн грн на проєкт Збройних сил України "Армія дронів" спрямує Спеціалізована антикорупційна прокуратура від засуджених у межах розслідування кримінального провадження щодо незаконного виведення коштів із АБ "Укргазбанк".

Про це САП повідомляє у Фейсбуці, інформує Рубрика.

"Спеціалізована антикорупційна прокуратура продовжує спрямовувати кошти на рахунок "Оборона" Національної платформи UNITED24 – ще майже 15 млн грн буде перераховано на проєкт Збройних сил України "Армія дронів", які мають сплатити засуджені відповідно до перших обвинувальних вироків у межах розслідування кримінального провадження щодо незаконного виведення коштів із АБ "Укргазбанк", – ідеться у повідомленні.

Як нагадали у САП, упродовж 2014-2020 років колишнє керівництво банку та інші особи під виглядом виплати коштів за послуги за залучення клієнтів банку (агентські послуги), які насправді не надавались, заволоділи 205 млн грн.

САП і Національне антикорупційне бюро України повідомили про підозру 16 особам, які залучались до участі у цій "агентській схемі", серед яких:

  • колишні голова Національного банку України,
  • заступник міністра юстиції,
  • перший заступник генерального прокурора.

З числа підозрюваних осіб восьмеро вирішили піти на співпрацю із стороною обвинувачення. Ці підозрювані погодились надати викривальні показання, у тому числі щодо відсутності послуг, за які банком виплачувались кошти, а також щодо осіб, які причетні до спричинення збитків у 205 млн грн.

Одночасно підозрювані зобов'язались частково відшкодувати збитки та здійснити донати на підтримку ЗСУ.

Як наслідок, САП до Вищого антикорупційного суду упродовж серпня 2023 року скерувало три обвинувальних висновки та вісім угод про визнання винуватості.

ВАКС виніс вироки, якими затверджені такі угоди та притягнуті до кримінальної відповідальності: двоє осіб – за ч. 1 ст. 366, ч. 3 ст. 209, п'ятеро осіб – за ч. 1 ст. 366, ч. 2 ст. 209, одна особа – за ч. 2 ст. 367 Кримінального кодексу України.

Узгоджені покарання пов'язані із штрафом та позбавленням волі. Однак у зв'язку із наданням викривальних показань засуджених звільнили від покарання із встановленням випробувального терміну.

Загальна сума збитків, яка буде відшкодована до державного бюджету в межах цих угод, становить 35 млн грн.

Крім того, згідно з умовами угод, особи сплатять 14,726 млн грн на Армію дронів.

У САП зауважили, що відносно інших сімох підозрюваних здійснюється ознайомлення із матеріалами кримінального провадження.

Після виконання вимог ст. 290 Кримінального процесуального кодексу України щодо решти підозрюваних буде вирішене питання про скерування обвинувального акту до Вищого антикорупційного суду.

Довідка

У жовтні 2022 року тодішньому голові Нацбанку Кирилу Шевченку оголосили підозру в налагодженні схеми розкрадання коштів під час перебування на посаді очільника Укргазбанку. У грудні ВАКС заочно його арештував.

У червні поточного року стало відомо, що Офіс генерального прокурора спрямував запит на екстрадицію Шевченка.

У вересні правоохоронці завершили розслідування за підозрою учасників злочинної організації на чолі з колишнім головою правління Укргазбанку, яка протягом 2014-2020 років незаконно вивела з фінансової установи 206 млн грн.

Підозрюваними у справі є голова правління банку, директор департаменту по роботі з корпоративними віп-клієнтами, заступники згаданих посадовців, директор обласної дирекції установи і троє фізичних осіб – підприємців.

А у липні 2021 року Наглядова рада "Укргазбанку" припинила повноваження голови правління Кирила Шевченка, який став головою НБУ, в.о. голови правління банку призначили Андрія Кравця.

Свіжі дописи

  • Новини

Японська агенція планує долучитися до енергетичних та інфраструктурних проєктів в Україні замість USAID

Японське агентство з міжнародного співробітництва (JICA) розгляне можливість фінансування тих програм у сфері енергетики та… Читати більше

Wednesday March 5th, 2025
  • Новини

Зеленський провів телефонні розмови з главами урядів Німеччини, Португалії, Словенії та Нідерландів

Президент України Володимир Зеленський провів телефонні розмови з очільниками урядів: Німеччини – Олафом Шольцом, Португалії… Читати більше

Wednesday March 5th, 2025
  • Новини

Австралія внесла до Фонду підтримки енергетики України додаткові 6 млн євро

Австралія внесла до Фонду підтримки енергетики України додаткові 6 млн євро. Ці кошти будуть розподілятись… Читати більше

Wednesday March 5th, 2025
  • Новини

План перших кроків щодо наближення миру буде готовий найближчим часом, – Президент України

Україна та Європа готують план перших кроків для наближення справедливого та стійкого миру. Він буде… Читати більше

Wednesday March 5th, 2025
  • Новини

Російські окупанти знищили стародавню фреску “Ханського палацу” в Бахчисараї

російські окупанти знищили стародавню фреску в «Ханському палаці» в окупованому Бахчисараї, що у Криму. Будівельники… Читати більше

Wednesday March 5th, 2025
  • Новини

Київ офіційно подав заявку на отримання статусу Міста музики ЮНЕСКО

Київ зробив важливий крок до міжнародного визнання своєї музичної спадщини, офіційно подавши заявку на отримання… Читати більше

Wednesday March 5th, 2025

Цей сайт використовує Cookies.