Уперше в світі зафіксували потепління на 2°C вище за доіндустріальний період: деталі

У п'ятницю, 17 листопада, вперше температура Землі перетнула критичну межу і піднялася на понад 2°C за доіндустріальний період. За даними вчених, такий температурний показник може призвести до незворотних наслідків для планети та її екосистем.

Про це пише CNN із посиланням на дані від заступниці директора Служби зі зміни клімату Copernicus Саманти Берджесс, інформує Рубрика.

Вона розповіла, що цей показник був тимчасовим, тож це не означає, що тепер світ перебуває в постійному стані потепління на понад 2 градуси.

Водночас це є ознакою того, що на планеті стає дедалі спекотніше, і це може призвести до того, що наслідки кліматичної кризи буде важко усунути, а в деяких випадках — неможливо.

Берджесс зазначила, що глобальна температура в п'ятницю, 17 листопада, була в середньому на 1,17°C вищою за рівень 1991-2020 років, що зробило цей день найтеплішим за всю історію спостережень.

Водночас, якщо порівняти з показниками доіндустріальних 1850-1900 років, до того, як люди почали спалювати викопне паливо у великих масштабах і змінювати природний клімат Землі, температура була на 2,06°C вищою. А втім, дані Copernicus є попередніми.

Дослідниця наголосила в коментарі CNN, що один день такого потепління не означає, що Паризьку угоду було порушено.

Довідка

Паризька кліматична угода передбачає зменшення викидів парникових газів і забезпечення того, щоб глобальні температури не піднялися більш ніж на 2 градуси за показник доіндустріального рівня у цьому столітті, а також зобов'язання слідкувати, щоб підвищення температури залишалося нижче ніж 1,5 градуса.

За даними ООН, світ може перетнути цю температурну межу в 1,5°C вже до 2035 року.

Зазначається, що підвищення температури 17 листопада зафіксували за два тижні до початку кліматичної конференції ООН COP28 у Дубаї, де країни оцінюватимуть свій прогрес у досягненні зобов'язань Паризької угоди.

Як повідомлялось, Західна частина Антарктиди розтане навіть попри скорочення викидів вуглекислого газу.

Нагадаємо, Україна підтримала світовий заклик щодо льодовиків та полюсів і доєдналася до важливої міжнародної ініціативи зі збереження кріосфери.

Свіжі дописи

  • Новини

У Близнюківській громаді зводять сучасне укриття для центральної лікарні: навіщо це рішення

У Близнюківській громаді Харківської області розпочали будівництво нового підземного укриття на базі центральної районної лікарні.… Читати більше

Thursday November 21st, 2024
  • Новини

Міноборони допустило до використання у ЗСУ ремонтно-евакуаційну бронемашину WZT-3

Ремонтно-евакуаційна бронемашина WZT-3 офіційно допущена до використання у підрозділах Сил оборони України. Міноборони провело кодифікацію… Читати більше

Thursday November 21st, 2024
  • Новини

В Україні запустили збір речей для стареньких з притулків: для чого це рішення

Напередодні новорічних свят благодійний фонд "Юлині бабусі" організував акцію допомоги "Таємний Санта для стареньких з… Читати більше

Thursday November 21st, 2024
  • Новини

Україна має право на самооборону: в МЗС відреагували на заяву путіна про удар ракетою “Орєшнік” по Україні

Україна неодноразово застосовувала далекобійні засоби для ураження легітимних військових цілей на тимчасово окупованих територіях. Однак… Читати більше

Thursday November 21st, 2024
  • Новини

2000 подарунків для маленьких сердець: в Україні запустили акцію до Нового року для здійснення дитячих мрій

Благодійний фонд "Твоя опора" 15 листопада розпочав в Україні щорічну акцію "2 000 подарунків до Нового року",… Читати більше

Thursday November 21st, 2024
  • Новини

Був проти допомоги Україні: кандидат Трампа у генпрокурори США відмовився від посади

Кандидат Дональда Трампа конгресмен від Флориди Метт Гетц відкликав свою кандидатуру на посаду генерального прокурора… Читати більше

Thursday November 21st, 2024

Цей сайт використовує Cookies.