Про це повідомило словацьке інформаційне агентство TASR із посиланням на міністра закордонних справ Словаччини Юрая Бланара, інформує Рубрика.
Провладна партія SMER-SD вимагатиме дослідження впливу пакету санкцій не лише на Союз, а й на саму Словаччину, сказав міністр.
"Червона лінія для нас полягає в тому, що санкції не повинні включати ядерне паливо, тому що [словацькі] атомні електростанції ще не були достатньо трансформовані, щоб мати можливість працювати на альтернативному паливі", — зазначив він. У цьому, за його словами, ЄС прислухався до Словаччини.
Бланар також заявив, що санкційна політика не зупинила росію, однак вплинула на бізнес у ЄС і, зокрема, у Словаччині.
Утім, партія SMER підтримує фінансову допомогу Україні, каже він, але за певних умов.
Міністр стверджує, що фінансову підтримку України мають спрямовувати саме на те, на що вона призначена, і гроші не повинні "зникати".
Позиція Словаччини щодо допомоги Україні
Після того, як на парламентських виборах у Словаччині перемогла партія SMER-SD на чолі з проросійським діячем Робертом Фіцо, тимчасовий уряд країни заявив, що припинив надсилати подальшу військову допомогу Україні.
Під час виборчої кампанії теперішній прем'єр-міністр Роберт Фіцо заявив: якщо SMER буде в наступному уряді, а російсько-українська війна доти не закінчиться, уряд буде підтримувати лише гуманітарну допомогу і не відправить Україні "жодної кулі".
Пізніше він повторював цю думку:
"Краще нехай вони [Україна і росія] 10 років домовляються про мир, ніж 10 років убивають одне одного без жодних висновків".
Що відомо про допомогу Словаччини Україні
Нещодавно прем'єр-міністр України Денис Шмигаль провів розмову зі словацьким колегою Людовітом Одором. Тоді ж сторони обговорили енергосистему та підтримку Братиславою України в частині імпорту електроенергії у зимовий період.
Окрім того, раніше Україна та Словаччина підписали контракт на виробництво САУ Zuzana 2.
Також, з хорватською DOK-ING та словацькою Way Industries Міністерство оборони України веде переговори щодо локалізації виробництва машин механізованого розмінування в Україні.
А ще президентка Словаччини Зузана Чапутова заявила, що Братислава готова допомогти Україні якнайшвидше виконати вимоги, необхідні для повноправного членства в Європейському Союзі.
Ворог ввечері 22 січня атакував Запоріжжя. Внаслідок російського обстрілу в одному з районів міста виникла… Читати більше
У Міністерстві оборони оприлюднили список з 7 спеціальностей, найпопулярніших серед кандидатів у рекрутингових центрах української… Читати більше
Перший кулінарний хаб для навчання кухарів та перепідготовки кадрів для закладів освіти відкрили у Миколаївській… Читати більше
Суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із можливістю внесення понад 9 млн… Читати більше
У Тростянці в двох багатоповерхівках, які зазнали пошкоджень під час окупації, Служба відновлення та розвитку… Читати більше
Речник ДПСУ Андрій Демченко заявив, що Державна прикордонна служба співпрацює виключно з перевіреними постачальниками, щоб… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.