Український інженер у США очолив Марсіанську дослідницьку станцію

У пустелі Сан-Рафаель, що в американському штаті Юта, українець Сергій Якимов очолив Марсіанську дослідницьку станцію.

Про це повідомляє Голос Америки, цитує Рубрика.

Як зазначається, на станції проводять геологічні та соціальні дослідження, симулюючи можливе життя астронавтів на поверхні Марса.

Фото: з архіву Сергія Якимова

"Ми приймаємо різні групи з усього світу, які проводять експерименти або тестують обладнання. І ця Марсіанська станція класифікується як геологічний аналог, тому що геологія навколишньої пустелі, вона близька до геології Марсу наскільки це можливо", – розповів Якимов.

Ротація дослідницьких груп триває від двох тижнів, впродовж яких учасники живуть у спеціальних модулях, харчуються овочами та фруктами із "марсіанської" теплиці та виходять назовні лише у скафандрах.

Члени екіпажу дослідницької станції в Юті подорожують на квадроциклах. Фото AP/Rick Bowmer

На думку Якимова, який був учасником кількох таких експедицій, найважче в ізоляції впоратися з нудьгою. За 20 років було проведено багато досліджень із взаємодії людей у таких умовах.

"Найновіші результати досліджень, які були проведені групою із Європи, встановили, що найкращий екіпаж, який полетить на Марс, має повністю складатися із жінок", – зазначив українець.

За даними досліджень, які проводяться ще з середини минулого століття, жінки порівняно з чоловіками споживають менше ресурсу – повітря, води, їжі, яких обмаль у космосі.

Якимов, який здобув освіту у Київському політехнічному інституті за спеціальністю "системи керування літальними апаратами", мріє стати астронавтом і потрапити на Марс.

Марсіанська пустельна дослідницька станція в Хенксвіллі, штат Юта. Фото AP/Rick Bowmer

Вісім років тому його відібрали у сотню претендентів для майбутнього польоту на Червону планету, проте нідерландська компанія Mars One, яка організовувала місію, збанкрутувала. Але українець мрії не полишив.

Марсіанська пустельна дослідницька станція створена громадською організацією "Марсіанське товариство", яка фінансується різними донорами, серед яких мільярдери Джеф Безос та Ілон Маск.

За словами Якимова, політ людей на Марс є далекою перспективою, але дослідження на марсіанській станції можуть стати корисними і на Землі. Зокрема, дослідження із вирощування рослин на станції допоможе зробити їжу доступнішою для багатьох регіонів у світі, які потерпають від нестачі ресурсів.

Політ на Марс наразі далека перспектива, каже український інженер. Але впевнений, що дослідження, які проводять на марсіанській станції можуть поки стати корисними і на Землі.

"Наприклад, дослідження з вирощування їжі, якихось рослин, яке можна зробити ефективним і дешевим. Їжа може стати доступнішою для багатьох регіонів на Землі, які зараз потерпають від нестачі ресурсів", – каже Якимов.

Наступним етапом у своїй кар'єрі Сергій бачить роботу в НАСА у Космічний центр в Г'юстоні (Техас), який, зокрема, займається підготовкою астронавтів, але для цього спершу потрібно отримати громадянство США.

"Працювати в аерокосмічній сфері без громадянства дуже складно, тому що багато навіть приватних компаній працюють на багато державних замовлень або замовлень з інших держав, і вони всі підпадають під секретність", – пояснює Сергій Якимов.

Довідка

26 червня четверо астронавтів NASA вирушили на рік на "марсіанську базу" на Землі.

Астронавти Келлі Хестон, Росс Брокуелл, Натан Джонс і Анка Селаріу увійшли о 02.30 годині за київським часом в копію марсіанської бази Mars Dune Alpha, що розташована у Космічному центрі Джонсона NASA у Х'юстоні (штат Техас).

Місце проживання охоплює 158 квадратних метрів.

Зазначається, що астронавти не залишать цю надруковану на 3D-принтері конструкцію до 7 липня 2024 року, за винятком проведення час від часу марсіанської прогулянки в межах прилеглої закритої «пісочниці на Марсі» площею 111 квадратних метрів.

"Для мене це справді захоплююча подія, тому що одна з тих речей, яка відрізняється від деяких наших попередніх аналогів у NASA, а саме – що люди будуть ізольовані як екіпаж протягом 378 днів", – заявила Сюзанна Белл, керівниця Лабораторії поведінкового здоров'я та продуктивності в Космічному центрі Джонсона NASA.

Як повідомлялось, у вересні цього року на військовому полігоні для випробувань і тренувань у штаті Юта приземлився зонд OSIRIS-REx американської космічної агенції NASA зі зразком астероїда Бенну. Це вперше, коли Сполучені Штати Америки доставили каміння і пил з астероїда на Землю.

Нагадаємо, що після того, як спроба росії приземлити свій шатл "Луна-25" біля південного полюса Місяця закінчилася невдачею через несправність двигуна, Індія стала першою країною, яка посадила космічний корабель у цьому ж районі.

А 2 вересня, уперше Індія запустила власну місію спостереження за Сонцем після успішного приземлення корабля на Місяці.

Свіжі дописи

  • Новини

На Чернігівщини дві громади отримали мобільні клініки від міжнародних партнерів

Дві громади Чернігівської області у рамках проєкту, що реалізується БФ “Пацієнти України” спільно з Українським… Читати більше

Wednesday December 25th, 2024
  • Новини

Росіяни намагаються висадитися на острови в Херсонській області. Проте у ворога недостатньо ресурсів для форсування Дніпра

Російські окупаційні війська не мають достатньої кількості сил та засобів для форсування Дніпра в Херсонській… Читати більше

Wednesday December 25th, 2024
  • Новини

У Фінляндії заявили про пошкодження підводного електрокабелю з Естонією

Фінський національний оператор електромереж Fingrid заявив про пошкодження підводного електрокабелю Estlink 2, який зʼєднує Фінляндію… Читати більше

Wednesday December 25th, 2024
  • Новини

ДБР затримало колишнього одеського військкома: його нерухомість в Іспанії передано в АРМА

У Києві затримано ексначальника Одеського обласного ТЦК та СП Євгена Борисова після того, як за… Читати більше

Wednesday December 25th, 2024
  • Новини

У Центрах життєстійкості стартували тренінги для фахівців Пенсійного фонду України

З грудня  для працівників сервісних центрів Головного управління Пенсійного фонду України стартували групові тренінги у… Читати більше

Wednesday December 25th, 2024
  • Новини

Рейтинг кави у зернах в Україні від coffeeok

Бажаєте заряджатись енергією з кожним ковтком? Готові розпочати ранок з найсмачнішої кави? Століттями люди смакують… Читати більше

Wednesday December 25th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.