У французькому містечку відтепер усі проєкти будівель повинні включати витвір мистецтва: для чого це рішення
Влада Монпельє, міста на Півдні Франції, ухвалила нове рішення, що відтепер девелопери мають розміщувати твір мистецтва в кожному новому об'єкті.
Про це інформує Рубрика.
У чому проблема?
Світ мистецтва допомагає людині самовиразитись, вилити душу, просто поділитися думками.
Кожен із нас постійно має справу із творами мистецтва: ми читаємо художні книги, споглядаємо усілякі картини, слухаємо чарівну музику…
На жаль, в наш час люди не завжди розуміють, яку важливу роль відіграє диво-мистецтво в нашому житті. Сучасна молодь проміняла безсмертні книги на "мильні опери", високохудожні кінофільми на голлівудські бойовики, а похід до музею чи в картинну галерею став чимось далеким, незвичним і рідкісним.
Яке рішення?
Влада Монпельє, міста на Півдні Франції, ухвалила нове рішення: тепер усі проєкти будівель повинні включати витвір мистецтва. Обовʼязкова умова – твір – мозаїка, фреска чи то скульптура – повинен бути у місці загального користування, так щоб містяни та туристи могли його бачити.
Як це працює?
Таке нововведення зробить місто першим у світі, де розміщення мистецьких творів на будівлях є обовʼязковим.
Метою запровадження таких правил є перетворення міста на музей просто неба – міська влада хоче зробити мистецтво частиною повсякденного життя Монпельє.
Однією з обовʼязкових умов стане бюджет: вартість мистецького твору повинна буде складати не менше 1% від вартості землі, на якій побудована споруда, але не менше, ніж 10 000€. Кожен проєкт також переглядатиме спеціальна комісія – вона буде слідкувати за тим, щоб власники будівель обирали різних митців, а не надавали перевагу одному.
Згідно з планом, до 2026 року місто повинно рясніти сотнями мистецьких робіт, що прикрашатимуть як публічні простори, так і місця загального користування будівель.
Довідка
Девелопер — це підприємець, що ініціює та виконує повний цикл робіт, включно з фінансуванням робіт по проєкту, та реалізацію створеного (покращеного) об'єкта.
Нагадаємо, масштабна пожежа в Соборі паризької Богоматері сталася у квітні 2019 року. Імовірно, причиною могла стати проблема з електричною мережею. Пожежу гасили протягом 14 годин, вона серйозно пошкодила історичну будівлю.
Французький президент Еммануель Макрон заявляв, що його відновлять за п'ять років.
Уже стало відомо, що 2024 році планують відкрити Собор Паризької Богоматері, однак це відбудеться не раніше Олімпійських ігор у Парижі.