Про історію підприємства інформує Рубрика, посилаючись на Міністерство економіки України.
У чому проблема?
"Цітіус С" є підприємством з виробництва бронескла та капсул броньованих автомобілів, яке вимушене було двічі релокуватись через війну.
Першого разу це сталося у 2014 році. Через російську окупацію компанія разом із працівниками та обладнанням залишила рідний Крим та переїхала в Запорізьку область.
Другого разу довелося згортати виробництво, коли почалося повномасштабне вторгнення росії наприкінці лютого 2022 року. Тоді підприємство релокувалося з Мелітополя на захід України.
Оскільки південне місто було одразу захоплено ворогом, тож цього разу вивезти нічого не вдалося. Адже обладнання занадто важке, розібрати його неможливо. А часу організувати перевезення не було, тому із собою брали лише найцінніше — працівників. Виїхали всі головні майстри — всього 8 родин.
Яке рішення?
Та працівники підприємства руки не опустили, а вирішили відновити потужності "Цітіус С", бо броньовані автомобілі є надійним захистом від ворожих снарядів та мін і будуть дуже доречними для евакуації населення при необхідності.
До речі, частину своїх автомобілів на початку вторгнення передали Київській ТРО. Тоді на них евакуювали цивільних з окупованих районів Київщини. Один із рейсів попав під кулеметний вогонь, але всі пасажири вижили — бронекапсула витримала.
Як це працює?
На новому місці відновлювати промислові потужності компанії довелося з нуля.
"На щастя, наші партнери нам довіряють, бо ми вже раз довели, що вистоїмо за будь-яких обставин. В нас не сумнівалися", — розповідає Анастасія Серова, менеджерка підприємства.
Частину нового обладнання вдалося закупити за допомогою грантової програми "Власна справа". Вже в жовтні 2022 року підприємство відновило виробництво скла.
А пізніше — запустили другий цех, вдалося навіть покращити показники ефективності. Зараз тут збирають не лише автомобілі інкасації, а й техніку для гуманітарного розмінування.
Що відомо про грант
Урядовий проєкт єРобота містить грантові програми, спрямовані на стимулювання підприємницької діяльності та створення робочих місць.
Зокрема, це програми мікрогрантів на відкриття чи розвиток власного бізнесу, грантів на створення й розвиток переробних підприємств, закладки саду та виноградарства, тепличного господарства.
Подати заявку на отримання гранту можуть як чинні підприємці, так і люди, що не мають досвіду ведення бізнесу. Наразі приймання заявок на всі напрямки програми єРобота триває. Подача заявки здійснюється через портал Дія.
Нагадаємо, що у рамках проєкту "єРобота" понад 1000 підприємців подали заявки на отримання грантів на розвиток підприємств переробної галузі та закладку садів і тепличних господарств, 77 з них найближчим часом отримають кошти від держави.
Також Рубрика повідомляла, що у Львівську область за програмою релокації бізнесу переїхали понад 200 підприємств.
Окрім того, підприємиця Тетяна Єгорова відкрила власне виробництво дитячого одягу завдяки гранту єРобота.
Волинська спортсменка Тетяна Коб встановила рекорд як перша в Україні боксерка, яка здобула 14 чемпіонських… Читати більше
На польсько-українському кордоні відкрили сьомий пункт пропуску для автомобільного сполучення «Нижанковичі – Мальховичі». Про це розповів очільник… Читати більше
Російські окупанти щодня намагаються форсувати Дніпро на півдні. Про це в телеефірі повідомив речник Сил… Читати більше
Ігор Жовква зустрівся з генеральним секретарем Федерального міністерства з європейських та закордонних справ Австрії Ніколаусом… Читати більше
21 грудня за дорученням Президента України Володимира Зеленського внаслідок успішної операції ГУР МО та МЗС… Читати більше
Генеральний штаб ЗСУ заперечив статтю британського видання Guardian про нібито наказ командуванню Повітряних сил відправляти… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.