Про це повідомляє Ірпінська міська рада, пише Рубрика.
У чому проблема?
На сьогодні 22% пластикових відходів утилізуються неправильно. Вони:
За оцінками експертів, починаючи з 1950 року на звалищах і в природі накопичилось 4,9 млн тонн пластику.
В ООН повідомили, що щодня в океани, річки та озера планети потрапляє пластик обсягом у 2000 сміттєвозів, що є критичною масою.
Окрім того виробництво пластику є найбільш енерго- та сировинноінтенсивним процесом у нафтохімічній промисловості. Виробництво пластику в ЄС дорівнює фінансуванню війни росії проти України.
Яке рішення?
У Київській області у межах акції "Крила" школярі ліцею "Мрія" міста Ірпінь зібрали близько 150 кг пластикових кришечок.
Як це працює?
Діти почали збирати пластикові кришечки наприкінці літа.
Потім їх передають на переробку, а отримані кошти перерахують на закупівлю БПЛА українського виробництва.
Як розповіли у міськраді, від початку акції вже відправили близько 300 кг.
"Але цього замало для виготовлення навіть одного безпілотника, тож акція триває, працюємо далі заради наближення довгоочікуваної перемоги", — зазначили в ліцеї.
Принести кришечки можна в навчальний заклад в Ірпені на вул. Тищенка, 10.
Що відомо про акцію "Крила України"
У 2015 році БФ "О.В.Е.С" ініціював соціальну акцію "Добро жменями", в рамках якої було зібрано близько 120 тон пластикових кришечок, кошти від здачі яких на переробку, було спрямовано на оплату протезування воїнів АТО.
У 2023 році БФ "О.В.Е.С" разом з партнерами прийняли рішення відновити акцію зі збору вторинної сировини, починаючи з відновлення збору пластикових кришечок. І спрямувати всі кошти, отримані від здачі на переробку, на придбання БПЛА українського виробництва, які відповідають усім параметрам, що забезпечують вирішення бойових завдань на фронті.
Потенціал акції: Збір пластику
Річний "обсяг" лише тільки "кришечок" оцінюється ініціаторами, враховуючи потенційну широту охоплення учасників (а кришечки можуть збиратися і здаватися в переробку і в тих країнах, де зараз знаходяться багато українських переселенців), у 200 тон плюс соціально-консолідуючий ефект, плюс екологічність.
Нагадаємо, жителів Бучі закликають приносити кришечки до "ЕкоСердець" та таким чином рятувати життя дітей громади.
Окрім того, переселенка з Донецька Ольга Лекова створила проєкт Recast Plastic. Разом з командою, до якої входять ВПО з Донеччини та Луганщини, вона виготовляє меблі із переробленого пластику, та облаштовує ними укриття по всій Україні.
Дослідники влітку 2022 року у джунглях Перу провели експедицію та виявили 27 нових видів ссавців,… Читати більше
Минулого року зоозахисники врятували чотирьох сервалів із зони бойових дій у Кураховому, Донецька область, і… Читати більше
Україна отримала три гелікоптери в рамках допомоги від польського Урядового агентства стратегічних резервів (RARS), зокрема… Читати більше
Командир легіону "Вільна Грузія" Бадрі Кварацхелія загинув у боях проти російської армії на території Курської… Читати більше
В Україні запущено онлайн-платформу "Вільний степ", призначену для допомоги людям, які пережили полон, тортури та… Читати більше
Кабінет Міністрів України ухвалив рішення включити магнітно-резонансні томографи (МРТ) до списку медичних виробів, які можуть… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.