Про це напередодні повідомив керівник пресслужби Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Петро Яценко у коментарі російському виданню "Настоящее время".
Український представник зазначив, що на цей час причини того, що окупанти зупинили цей процес, українській стороні невідомі, проте вона веде роботу для того, щоб він відновився.
За його словами, Україна має багато російських військовополонених, і країна готова обмінювати їх на своїх захисників.
Яценко однією з можливих причин назвав спроби росії розхитати українське суспільство. Агресори хочуть переконати родичів українських військовополонених у тому, що нібито обміни не відбуваються через позицію Києва.
"Так вони використовують військовополонених як ще один важіль впливу на українців. Тут палиця з двома кінцями. І те, що їх не цікавлять долі власних військовополонених. Вони для російської сторони просто розмінний матеріал і м'ясо для артилерії. Вони затягують обміни, створюють різні перешкоди", наголосив Яценко.
Керівник пресслужби Координаційного штабу зазначив, що на території нашої країни вже переповнені місця, де утримуються полонені росіяни. При цьому Україна як європейська країна створює для них хороші умови. Чого не скажеш про російську сторону.
Нагадаємо, що урядова комісія встановила факт перебування в полоні в росії щодо 4 337 людей: 3 574 військових та 763 цивільних.
Ці дані внесли до Єдиного реєстру осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України.
Уповноважений з прав людини Верховної Ради Дмитро Лубінець заявив, що інколи має враження, що російській стороні "взагалі не цікаві" полонені росіяни.
"росіянам інколи цікавіше використовувати й своїх військовополонених, і родичів українських військовополонених, але тільки не повертати наших додому. І накручувати родичів військовополонених, що Україна винна, Україна не хоче, ми щось там пропонуємо, а вони не готові", — зазначив він.
Як повідомляли, усі росіяни-військовополонені, які не є пораненими та не відбувають лікування, працюють у таборі для військовополонених. Потрібно зазначити, що в них ефективність праці вища, ніж у звичайних в'язнів.
Підкреслимо, що сайт проєкту "Хочу жить" блокують на території росії.
Нагадаємо, після успішної спецоперації "Синиця", під час якої російський гвинтокрил Мі-8 перегнали на підконтрольну Україну, кількість окупантів, що хочуть здатися в полон ЗСУ, збільшилась на 70%.
У Румунії оголосили результати екзитполів на виборах президента. Попередньо, до другого туру виборів проходять чинний… Читати більше
У музеях Ватикану одночасно з’явилося вісім аудіогідів українською мовою. Також перша леді Олена Зеленська передала… Читати більше
Заступник міністра внутрішніх справ Богдан Драп'ятий нагадав, що з 25 листопада в Україні розпочнеться добровільне… Читати більше
Пункт пропуску "Шегині - Медика", який від вчора блокували польські фермери, розблоковано. Про це повідомляє… Читати більше
Дизайнер Роб Галліфакс з Великої Британії створив найбільшу в світі гральну карту, яка має висоту… Читати більше
Міжнародний науково-популярний часопис National Geographic представив щорічну підбірку найкращих фото. У цьому році відмітили роботи… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.