Троє українських дівчат отримали дитячу премію миру за застосунок для допомоги біженцям: у чому рішення

Українські підлітки Софія Терещенко, Анастасія Феськова та Анастасія Демченко отримали Міжнародну дитячу премію за розробку додатків для допомоги маленьким біженцям.

Про це пише Рубрика, посилаючись на міжнародну організацію, яка займається наданням допомоги та захисту дітей KidsRights Foundation.

У чому проблема?

Станом на кінець 2022 року 43,3 мільйона дітей були переміщені через конфлікти та насильство по всьому світу, що становить 40 відсотків усіх вимушено переміщених осіб.

Українки Софія Терещенко, Анастасія Феськова та Анастасія Демченко разом працювали над проєктом із розробки мобільного додатку, коли рідна країна зазнала вторгнення російської федерації у 2022 році.

Дівчатка, яким на той час було лише 16 і 17 років, були по-справжньому шоковані історіями про те, як інші діти були змушені перетнути кордон з іншими країнами та стати біженцями без батьків, на яких можна було б покластися.

Софія Терещенко, Анастасія Феськова та Анастасія Демченко. Фото: KidsRights Foundation

Яке рішення?

Вони одразу змістили фокус свого проєкту мобільного додатку, щоб створити рішення, яке підтримає дітей-біженців, які потребують допомоги.

Юним дівчатам теж довелося тікають з України до США, Великої Британії та Японії, де за дуже складних обставин їм вдалося створити два додатки, які зараз працюють.

Саме за розробку цих додатків щодо допомоги маленьким біженцям українки отримали Міжнародну дитячу премію.

"Наразі майже 10 мільйонів дітей-біженців без супроводу намагаються знайти безпеку. Дивовижна ініціатива юних українських лауреатів Міжнародної дитячої премії миру забезпечує нагальну потребу, але вона також викриває незручну проблему та закликає уряди захищати дітей-біженців у всьому світі", зазначив засновник і голова Фонду KidsRights Марк Дуллаерт.

Як це працює?

Перший додаток, "Refee", орієнтований на дітей віком від 4 до 11 років. Він допомагає їм знайти всю необхідну інформацію, коли вони приїдуть до нової країни. Це включає перші кроки, а також поради щодо спілкування, щоб вони могли отримати доступ до основних потреб, таких як безпека, їжа та житло.

Другий додаток, "SVITY", орієнтований на осіб віком від 16 років, які намагаються інтегруватися у своїй новій країні, сприяючи спілкуванню між дітьми-біженцями та дітьми з приймаючих громад.

Обидві програми доступні для завантаження з App Store.

Експертний комітет KidsRights обрав Софію, Анастасію та Анастасію переможцями серед 140 юних номінантів на змінотворчі роботи з 35 країн світу.

Фото: KidsRights Foundation

"Міжнародна дитяча премія миру підкреслює, що голоси дітей-біженців будуть почуті по всьому світу, що дасть нам усім ще більше сил боротися за наші права та безпеку перед обличчям небезпеки", наголосили Анастасія, Софія та Анастасія, отримавши престижну нагороду.

Член Комітету ООН з прав дитини та член експертного комітету Міжнародної дитячої премії миру Беньям Мезмур оголосив переможців зі штаб-квартири ООН у Нью-Йорку.

Вигравши нагороду, українські підлітки отримали міжнародну платформу, через яку вони можуть ділитися своїм меседжем і продовжувати надихати аудиторію з мільярдів людей по всьому світу. Минулого року послання переможця охопило 2,2 млрд осіб.

Анастасія, Софія та Анастасія отримали грант на навчання, а фонд проєкту суму у розмірі 100 000 євро.

Половина фонду проєкту піде на тему переможця, а інша половина буде інвестована KidsRights у проєкти інших юних змінотворців, які борються за права дітей.

Що відомо про Міжнародну дитячу премію миру

Престижна Міжнародна дитяча премія миру була започаткована у 2005 році під час Всесвітнього саміту лауреатів Нобелівської премії миру в Римі під головуванням Михайла Горбачова. З того часу премію щороку вручає лауреат Нобелівської премії миру.

Міжнародна дитяча премія миру, яка є найважливішою молодіжною нагородою в усьому світі, є ініціативою міжнародної організації із захисту прав дитини KidsRights.

Міжнародна дитяча премія миру висвітлює видатні досягнення молоді, яка мужньо бореться за права дітей у всьому світі. Серед попередніх переможців – Малала Юсуфзай та Грета Тунберг.

Нагадаємо, що 17-річний студент КПІ ім. Ігоря Сікорського Андрій Маврін розробив нову технологію екологічної утилізації шин.

Свіжі дописи

  • Новини

“Укрпошта” планує запустити у Києві пілотний проєкт кур’єрської доставки та доставки в поштомати

АТ «Укрпошта» анонсувала запуск пілотного проєкту доставлення посилок за допомогою кур’єрів і поштоматів. Це станеться… Читати більше

Saturday November 2nd, 2024
  • Новини

Генштаб: на фронті від початку доби – 107 боєзіткнень, найгарячіше на Курахівському напрямку

Станом на 16:00, 2 листопада, на фронті від початку доби відбулося 107 бойових зіткнень. Майже… Читати більше

Saturday November 2nd, 2024
  • Новини

Ворог намагається заплутати ППО та запускає “Шахеди” на низькій висоті: В КМВА пояснили тактику росіян під час атаки на Київ

Російські військові фактично щодня атакують Київ дронами. Для цього ворог застосовує певну тактику, щоб заплутати… Читати більше

Saturday November 2nd, 2024
  • Новини

Українці зможуть придбати ліки та медичні вироби за програмою “єПідтримка”

Українці матимуть змогу витратити кошти, нараховані за програмою зимової «єПідтримки», на придбання ліків та медичних… Читати більше

Saturday November 2nd, 2024
  • Новини

За майже 1000 днів війни в Україні путін не досяг жодної стратегічної цілі, – глава Пентагону

Міністр оборони США Ллойд Остін вважає, що кремлівський лідер володимир путін не досягнув своїх стратегічних… Читати більше

Saturday November 2nd, 2024
  • Новини

Понад 200 перевізників відключено від системи “Шлях”: порушували правила перетину держкордону

Від системи "Шлях" відключили 223 перевізників. Причинами цього стали схеми нелегального виїзду за кордон чоловіків… Читати більше

Saturday November 2nd, 2024

Цей сайт використовує Cookies.