Фото: Ірина Марченко
Про це пише Рубрика.
У чому проблема?
В умовах повномасштабної війни першочерговим завданням країни залишається зміцнення обороноздатності та звільнення тимчасово окупованих територій. Утім не менш важливим залишається і розвиток культурного сектору та підтримка сучасних митців, зокрема тих, хто був змушений покинути домівку та переїхати до більш безпечних регіонів.
Яке рішення?
Аби допомогти сучасним митцям з різних куточків України бути почутими, у Франківську на базі освітньо-культурного простору Гончаренко центру відкрили публічну галерею сучасного мистецтва. За словами директорки простору Оксани Кузьменко, головний принцип проєкту — відкритість для відвідувачів та авторів.
"Ми навмисно не називаємо нашу галерею франківською чи прикарпатською. Вона — всеукраїнська, і наша перша експозиція вкотре доводить, що схід та захід — разом. Ми відкриті для митців з усіх куточків країни. Зрештою, об'єднувати та гуртувати — одне з головних завдань мистецтва під час війни", — ділиться керівниця освітнього центру.
Як це працює?
Першими свої роботи у галереї Гончаренко центру представили художниця-акварелістка з Лисичанська Ольга Тєлушкіна та харківська фотографка Ірина Марченко.
"Для Ольги фарби та папір були серед тих найнеобхідніших речей, які вона прихопила з собою на початку повномасштабного вторгнення. А Ірина професійно займається фотографією ще зі студентських часів. Цих мисткинь неможливо порівнювати, але їхні роботи чудово доповнюють одне одного", — додають у Гончаренко центрі.
Галерея сучасного мистецтва працює щодня за адресою вул.Шашкевича 1/1. Вхід вільний та безкоштовний для всіх охочих. Крім того, команда освітнього центру відкрита до співпраці з новими митцями: художниками, фотографами, скульпторами тощо. Аби домовитися про виставку, достатньо зателефонувати за номером: +380672761401.
Довідка
Гончаренко центр – найбільша недержавна всеукраїнська мережа безкоштовних освітньо-культурних та волонтерських просторів, заснована у 2021 році. Головна ціль проєкту – надихати та надавати необхідні знання людям будь-якого віку для покращення їхнього майбутнього. Важлива складова проєкту – платформа Гончаренко Центр. Онлайн, що пропонує безкоштовні уроки іноземних мов для всіх охочих.
Нагадаємо, у #LEGOwithUKRAINE представлені три конструктори — кожен у п'ятьох екземплярах. Їх неможливо купити, але можна виграти за благодійний внесок від 24 $. Усі зібрані кошти будуть направлені на відбудову України.
Окрім того, Україна готується запустити "культурний маршрут" Ради Європи в Києві від Софійського собору до Києво-Печерської лаври: його планують популяризувати серед європейських туристів.
У переддень третьої річниці повномасштабного російського вторгнення, у самому серці Стамбула, на площі Шішхане, відбувся… Читати більше
В Україні зняли освітній серіал про технології, що дозволяють під час знеструмлень залишатися на зв’язку.… Читати більше
Перша віцепрем'єр-міністерка - міністерка економіки України Юлія Свириденко заявила, що на тимчасово окупованих територіях України… Читати більше
В Запорізькому училищі створили колекцію одягу зі скіфськими мотивами. 12 лютого у Парижі сукні представили… Читати більше
Британська розвідка спростувала слова глави кремля володимира путіна про те, що війська рф нібито перейшли… Читати більше
СБУ за три роки війни викрила 102 агентурні мережі ворога. Деякі з них готували замахи… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.