Про це пише Рубрика.
У чому проблема?
В умовах повномасштабної війни першочерговим завданням країни залишається зміцнення обороноздатності та звільнення тимчасово окупованих територій. Утім не менш важливим залишається і розвиток культурного сектору та підтримка сучасних митців, зокрема тих, хто був змушений покинути домівку та переїхати до більш безпечних регіонів.
Яке рішення?
Аби допомогти сучасним митцям з різних куточків України бути почутими, у Франківську на базі освітньо-культурного простору Гончаренко центру відкрили публічну галерею сучасного мистецтва. За словами директорки простору Оксани Кузьменко, головний принцип проєкту — відкритість для відвідувачів та авторів.
"Ми навмисно не називаємо нашу галерею франківською чи прикарпатською. Вона — всеукраїнська, і наша перша експозиція вкотре доводить, що схід та захід — разом. Ми відкриті для митців з усіх куточків країни. Зрештою, об'єднувати та гуртувати — одне з головних завдань мистецтва під час війни", — ділиться керівниця освітнього центру.
Як це працює?
Першими свої роботи у галереї Гончаренко центру представили художниця-акварелістка з Лисичанська Ольга Тєлушкіна та харківська фотографка Ірина Марченко.
"Для Ольги фарби та папір були серед тих найнеобхідніших речей, які вона прихопила з собою на початку повномасштабного вторгнення. А Ірина професійно займається фотографією ще зі студентських часів. Цих мисткинь неможливо порівнювати, але їхні роботи чудово доповнюють одне одного", — додають у Гончаренко центрі.
Галерея сучасного мистецтва працює щодня за адресою вул.Шашкевича 1/1. Вхід вільний та безкоштовний для всіх охочих. Крім того, команда освітнього центру відкрита до співпраці з новими митцями: художниками, фотографами, скульпторами тощо. Аби домовитися про виставку, достатньо зателефонувати за номером: +380672761401.
Довідка
Гончаренко центр – найбільша недержавна всеукраїнська мережа безкоштовних освітньо-культурних та волонтерських просторів, заснована у 2021 році. Головна ціль проєкту – надихати та надавати необхідні знання людям будь-якого віку для покращення їхнього майбутнього. Важлива складова проєкту – платформа Гончаренко Центр. Онлайн, що пропонує безкоштовні уроки іноземних мов для всіх охочих.
Нагадаємо, у #LEGOwithUKRAINE представлені три конструктори — кожен у п'ятьох екземплярах. Їх неможливо купити, але можна виграти за благодійний внесок від 24 $. Усі зібрані кошти будуть направлені на відбудову України.
Окрім того, Україна готується запустити "культурний маршрут" Ради Європи в Києві від Софійського собору до Києво-Печерської лаври: його планують популяризувати серед європейських туристів.
З нагоди початку свята Хануки Президент Володимир Зеленський разом із рабинами України взяв участь у… Читати більше
Британський портал GiveMeSport опублікував рейтинг топ-10 найкращих суперважковаговиків боксу. Очолив список український чемпіон світу Олександр… Читати більше
Дві громади Чернігівської області у рамках проєкту, що реалізується БФ “Пацієнти України” спільно з Українським… Читати більше
Російські окупаційні війська не мають достатньої кількості сил та засобів для форсування Дніпра в Херсонській… Читати більше
Фінський національний оператор електромереж Fingrid заявив про пошкодження підводного електрокабелю Estlink 2, який зʼєднує Фінляндію… Читати більше
У Києві затримано ексначальника Одеського обласного ТЦК та СП Євгена Борисова після того, як за… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.