fbpx
Сьогодні
14:58 17 Лис 2023

Більшість - військові: в російському полоні зафіксували понад 4,3 тисячі людей

English version here

Фото: З відкритих джерел

Урядова комісія встановила факт перебування в полоні в росії щодо 4 337 людей: 3 574 військових та 763 цивільних.

Про це повідомило Мінреінтеграції, пише Рубрика.

Ці дані внесли до Єдиного реєстру осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України.

За результатами роботи комісії Мінреінтеграції здійснює виплати одноразової та щорічної державної грошової допомоги.

З початку 2023 року вже виплачено 422 мільйони гривень звільненим з полону, а також родинам військовополонених, цивільних заручників і політвʼязнів.

Нагадаємо, що востаннє обмін полоненими з росією відбувся 7 серпня. Тоді Україна повернула з російського полону ще 22 захисників. Лубінець повідомив, що це був 48-й обмін, який вдалося провести. Наразі додому з полону повернулися 2 598 українців.

Уповноважений з прав людини Верховної Ради Дмитро Лубінець заявив, що інколи має враження, що російській стороні "взагалі не цікаві" полонені росіяни.

"росіянам інколи цікавіше використовувати й своїх військовополонених, і родичів українських військовополонених, але тільки не повертати наших додому. І накручувати родичів військовополонених, що Україна винна, Україна не хоче, ми щось там пропонуємо, а вони не готові", — зазначив він.

Як повідомлялось, усі росіяни-військовополонені, які не є пораненими та не відбувають лікування, працюють у таборі для військовополонених. Потрібно зазначити, що в них ефективність праці вища, ніж у звичайних в'язнів.

В установах Державної кримінально-виконавчої служби України для тримання російських військовополонених утворено 51 дільницю і табір, де забезпечені належні побутові умови й організовано медичне забезпечення.

У Мін'юсті поінформували, що фінансування заходів щодо тримання військовополонених у таборах та дільницях для тримання військовополонених у 2022 році здійснюється завдяки коштам резервного фонду Державного бюджету.

Витрати на утримання одного військовополоненого становлять приблизно три тисячі гривень на місяць.

Зауважимо, що місця утримання російських військовополонених в нашій країні наразі переповнені.

Як писала Рубрика, за рік завдяки проєкту "Хочу жить" у полон здалися 216 російських військових, та ще понад тисяча осіб уже чекає на переведення через лінію фронту.

Підкреслимо, що сайт проєкту "Хочу жить" блокують на території росії.

Нагадаємо, після успішної спецоперації "Синиця", під час якої російський гвинтокрил Мі-8 перегнали на підконтрольну Україну, кількість окупантів, що хочуть здатися в полон ЗСУ, збільшилась на 70%.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: